Sport

CALISIA TRIATHLON – 30 sierpnia Kalisz ugości sportowców nad Prosną

2020-07-08 15:30:00 CALISIA TRIATHLON/Aleksander Rosa

30 sierpnia 2020 po raz drugi kilkuset entuzjastów triathlonu się z nurtem Prosny, przejedzie przez Kalisz odcinek kolarski i pobiegnie wzdłuż rzeki. Impreza odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego według ścisłych wytycznych odpowiednich służb. Pierwsza edycja została dobrze przyjęta przez zawodników - CALISIA Triathlon okazał się imprezą pełną kibiców i dodatkowych atrakcji. Nie zabraknie ich także na kolejnych zawodach triathlonowych w Kaliszu.

CALISIA TRIATHLON
CALISIA TRIATHLON

Pierwsza edycja triathlonu odbyła się na dystansach1/4 (indywidualnie i w sztafecie) i 1/8 ironman. Wystartowało blisko 600 osób. Organizatorzy deklarują rozegranie rywalizacji na tych samych dystansach i trasach. Jest to wyjątkowy sezon, także ze względu na fakt, że duża liczba imprez triathlonowych została przeniesiona na przyszły rok.

- Pandemia na określony czas zamknęła nie tylko imprezy sportowe, ale także cykl treningowy zawodników – podkreśla Szymon Sobczak, przedstawiciel organizatora – Triathloniści są głodni ścigania się i rywalizacji. Pamiętajmy jednak, że zagrożenie epidemiologiczne wcale nie minęło. Bierzemy to pod uwagę i w organizacji naszej imprezy zaostrzamy środki bezpieczeństwa, ochrony osobistej i układamy harmonogram imprezy zgodny z wytycznymi służb odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo sanitarne. Innymi słowy – nasza impreza będzie bezpieczna – dodaje Sobczak.

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i na zakończenie wakacji (30.08) triathloniści opanują teren Aquaparku Kalisz oraz Stadionu Miejskiego przy Wale Matejki. Etap pływacki w Prośnie, zaś biegowy wzdłuż jej brzegów. Etap kolarski odbędzie się, tak jak w zeszłym roku - w kierunku miejscowości Turek. Organizatorzy będą dążyli do minimalizacji utrudnień dla mieszkańców.

- Jak pokazała pierwsza edycja, CALISIA Triathlon to wydarzenie na wysokim poziomie. Doskonała organizacja i atrakcyjny program dla zawodników oraz kibiców przyciągnęły liczne grono miłośników sportu. Także w tym roku zapraszamy do Kalisza - miasta o bogatej sportowej historii, w którą doskonale wpisuje się triathlonowa rywalizacja - podkreśla Krystian Kinastowski, prezydent miasta Kalisza.

II edycja CALISIA Triathlon to kolejna porcja atrakcji od pokazu flyboard, aż po rozbudowaną strefę expo – wszystko z zasadami dystansu społecznego. Calisia Triathlon w kolejnej odsłonie z całą pewnością zapisze się na triathlonowej mapie Polski. W myśl hasła miasta Kalisza, każda zawodniczka i każdy zawodnik będą mogli „Dopisać swoją historię w triathlonie”.

Zapisy na główną rywalizację są aktywne na stronie www.triathlonkalisz.pl – im szybciej tym taniej.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ