Sport

Boksowali na medal. Weronika Walczak wicemistrzynią kraju, Prosna Kalisz najlepszym klubem w klasyfikacji punktowej

2020-10-20 20:28:30 Karina Zachara

Sześć medali wywalczyli reprezentanci kaliskich klubów w XXVIII Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w boksie. Wicemistrzynią kraju została Weronika Walczak z Prosny Kalisz, a koleżeństwo z klubu dołożyło kolejne cztery krążki. Ponadto Prosna wygrała klasyfikację punktową imprezy. O jeden medal wzbogacił się KS Ziętek Team.

fot. KS Prosna Kalisz, KS Ziętek Team
fot. KS Prosna Kalisz, KS Ziętek Team

Zawody odbyły się w dniach 13-17 października w Grudziądzu, a towarzyszyły im IX Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet w boksie i to właśnie w tej rywalizacji doskonale spisały się reprezentantki kaliskich klubów. Zwłaszcza Prosny Kalisz, której przedstawicielki zgarnęły aż cztery krążki.

Młodzieżową wicemistrzynią Polski w kategorii do 69 kg została Weronika Walczak. W ćwierćfinałowym pojedynku kaliszanka jednogłośnie na punkty pokonała Joannę Tyras (BKS Skorpion Szczecin), a w półfinale, werdyktem 4-1, wygrała z Kamilą Kapuścińską (WKB Start Włocławek). Godną siebie rywalkę napotkała dopiero w finale, a okazała się nią Natalia Marczykowska z RKB Boxing Radom, która decydującą o złocie walkę wygrała 5:0.  

Swoje  ćwierćfinałowe pojedynki wygrali też inni reprezentanci Prosny. W kategorii 64 kg Maja Staruch w drugiej rundzie pokonała przez RSC Karolinę Murawską (UKS Gladiator Warszawa). Swój pojedynek w kategorii 52 kg już w pierwszej rundzie zakończył zwycięsko Mateusz Pawlak pokonując Adama Siwaka z KS Ziętek Team Kalisz. O dużym pechu może z kolei mówić, walczący w kategorii - 81 kg,  Miłosz Grabowski. Po wygranej pewnie 3:0 pierwszej walce z Hubertem Pietraszewskim (SKB Olimpia Poznań), w ćwierćfinale mierzył się z Wiktorem Szadkowskim (KS Stara Szkoła Boksu Lublin), niestety z powodu rozcięcia głowy nie mógł kontynuować pojedynku i sędziowie przyznali zwycięstwo rywalowi (3:0). W sumie w półfinałach znalazło się pięcioro reprezentantów Prosny. Poza Weroniką Walczak, pozostali zakończyli zmagania na tym właśnie etapie. Mateusz Pawlak w trzeciej rundzie uległ przez RSC Danielowi Surowcowi (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski). W kategorii do 54 kg Nicola Kaczmarek przegrała 0:5 z Ewą Białas (Akademia Bokserska Roberta Gortata Jaworzno). Z kolei w kategorii do 64 kg Weronika Szymczak także 0:5 przegrała z Julią Kaletą (KS Soko Gdynia), natomiast Maja Staruch w drugiej rundzie zmuszona była uznać wyższość Natalii Barbusińskiej (SKB Spartakus Szczecin). Pięć krążków, w tym jeden  srebrny i cztery brązowe oraz kilka wygranych pojedynków spowodowały, że kaliska Prosna triumfowała w klasyfikacji punktowej mistrzostw.

Z brązowym medalem wróciła z zawodów również Weronika Bartczak z KS Ziętek Team Kalisz. W walce ćwierćfinałowej pokonała ona 3:0 Łucję Machalicę (06 Kleofas AZS AWF Katowice), natomiast w półfinale przegrała 0:5 z Marią Jackowską (SKF Boksing Zielona Góra). W turnieju uczestniczyli także jej klubowi koledzy Dawid Zaborowski (kat. -91 kg) i Marcin Wągrowski (kat.75 kg), którzy zakończyli zmagania na 1/16 finału.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ