Arkadia Kalisz najlepsza na Pucharze Polski MuayThai

Zawodnicy Arkadii Kalisz pokazali się z bardzo dobrej strony na Międzynarodowym Pucharze Polski. Aż trzech zawodników zdobyło złote medale: Anna Sikora (-60 kg), Arkadiusz Mruk (-81 kg) i Aleksander Kruk (-86 kg). Mateusz Duczmal w kategorii do 91 kg wywalczył brąz. Na koniec turnieju prezes PZMT - Rafał Szlachta wręczył trenerowi Wełnie puchar dla najlepszego klubu.

Zdjęcia z walk można obejrzeć na stronie:
welnateam.pl
Jako pierwszy z naszych zawodników zawalczył Arkadiusz Mruk w kat. 81kg z Jakubem Węgrzynem (Klub Sportowy Energetyk Gryfino). Arek wygrał jednogłośnie na punkty tym samym zapewnił sobie występ w finale.
Jako drugi o finał walczył Mateusz Duczmal w kat.- 91kg, który skrzyżował rękawice z zawodnikiem z klubu Amnat Kraków - Marcinem Kosmolskim, po wyrównanej walce nasz zawodnik uległ na punkty Kosmolskiemu i tym samym zdobył brązowy medal.
Po krótkiej przerwie swoją walkę finałową stoczył Arkadiusz Mruk z Dominikiem Januchtą z Świętokrzyskiego Klubu Muay Thai Kielce. Arek przez większość swojego pojedynku prowadził, a w ostatniej rundzie po lewym sierpowym przeciwnika przekonał się, że trzeba w całym pojedynku być skoncentrowanym i trzymać ręce wysoko. Mruk jednak należy do twardych zawodników i szybko doszedł do siebie. Jednogłośnym werdyktem na punkty wygrał Arek, zdobywając pierwsze złoto dla naszego klubu.
Kolejni nasi zawodnicy wystąpili na wieczornej gali. Jako pierwsza walczyła Anna Sikora w kat. 60kg z Lidią Danielską (Mongkom Łódź) w tym pojedynku lepsza okazała się Ania zdobywając drugi puchar dla Arkadii. Ania została także wyróżniona nagrodą za najlepszą zawodniczkę turnieju.
Jako ostatni z naszych zawodników walczył Aleksander Kruk w kat. 86.kg. Sasza walczył z zawodnikiem klubu RAFT Muat Thai Rzeszów - Pawłem Bednarczykiem. o czterorundowym pojedynku Aleksander Kruk został zdobywcą trzeciego pucharu dla Arkadii.
Nasza ekipa została jednak do końca turnieju, ponieważ ze względu na kilka zdobytych medali mieliśmy szansę zostać najlepszą drużyną Pucharu Polski. Jak się okazało drużynowo zdobyliśmy pierwsze miejsce przed Świętokrzyskim Klubem Muay Thai Kielce oraz Kujawsko-Pomorskie Zrzeszeniem Muay Thai Bydgoszcz.
To był bardzo ważny turniej, ciężko pracowaliśmy, aby odnieść takie zwycięstwo. Szkoda, że nie mogliśmy zabrać wszystkich zawodników z naszego klubu. Kontuzje z poprzednich walk nie pozwoliły im wystąpić. Chciałbym podziękować Jakubowi Jabłońskiemu, Tomaszowi Stelmachowi, Małgorzacie Witkowskiej za okazaną pomoc przy organizacji wyjazdu na Puchar Polski - powiedział Arkdiusz Wełna.
Kolejne zmagania naszych zawodników na ringu będzie można oglądać w Kaliszu 10 grudnia na hali OSRiR przy ul. Łódzkiej podczas XVIII edycji Ligi A1. Wstęp oczywiście wolny.