Społeczne

Andrzej Duda wybrany Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej na kolejną kadencję

2020-07-13 20:21:38 red

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak przedstawił oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. Na kolejną kadencję został wybrany Andrzej Duda zdobywając 10 440 648 głosów co daje 51,03 proc. Rafał Trzaskowski zdobył 10 018 263 głosów, co daje 48,97 proc.  Oficjalnie frekwencja w całym kraju wyniosła 68,18 proc.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzyli się popierany przez Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Duda oraz popierany przez Koalicję Obywatelską Rafał Trzaskowski. Po zliczeniu wszystkich głosów, na kolejną kadencję został wybrany dotychczasowy prezydent. Na uwagę zasługuje bardzo wysoka frekwencja w całym kraju, która wyniosła 68,18 proc.

W całej Wielkopolsce zagłosowało 69,25 proc. uprawnionych. W Kaliszu do urn poszło 69,73 proc. obywateli, a w powiecie kaliskim 67,47 proc.

Jak głosowali kaliszanie sprawdzisz – TUTAJ.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ