Społeczne

Akademia Liderek w Kaliszu. W Komoda Club Residence ruszyło dwudniowe spotkanie z najlepszymi ekspertami i trenerami w Polsce! [Zdjęcia, wideo]

2023-03-25 13:47:45 red

Dwa dni warsztatów i spotkań, podczas których każda z uczestniczek będzie podnosiła swoje kompetencje oraz dzieliła się swoimi dobrymi praktykami z innymi kobietami – tak wygląda rozpoczęta w sobotę w Komoda Club Residence Regionalna Akademia Liderek Kobiet w Centrum.

fot. MW
fot. MW

Akademia Liderek to wyjątkowy projekt realizowany przez Kobiety w Centrum. A czym są Kobiety w Centrum? To organizacja, która chce wspierać kobiety na wielu płaszczyznach – praca, dom, życie publiczne i społeczne. Chce, aby Polki rozwijały siebie oraz swój region i ojczyznę. Pomaga kobietom w ich codziennej działalności twórczej i naukowej. Walczy z przemocą domową i dyskryminacją. Interesują ją inicjatywy prozdrowotne i proekologiczne.

Uroczystego otwarcia Akademii Liderek w Kaliszu dokonali Anna Grabowska – koordynatorka Kaliskiego oddziału Regionalnego Kobiet w Centrum, Magdalena Sobkowiak-Czarnecka prezes Kobiet w Centrum, wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, starosta kaliski Krzysztof Nosal oraz Hanna Dmochowska przedstawicielka Fundacji Konrada Adenauera.

- Kalisz urzeka swym magicznym pięknem, tu bowiem przeszłość harmonijnie spotyka się z teraźniejszością tworząc jednocześnie niepowtarzalny klimat. Mam nadzieję, że nasze uczestniczki spędzą ten weekend w cudownych nastrojach, a po zakończeniu Akademii będą rozwijały swoje cele oraz pasje – powiedziała Anna Grabowska, koordynatorka Kaliskiego oddziału Regionalnego Kobiet w Centrum.

- Jestem niesamowicie wzruszona i poruszona, że dzisiaj tutaj jesteśmy dlatego, że jestem w domu, bo jestem z Wielkopolski, pochodzę z Poznania. Cieszę się, że Akademia wreszcie jest w Wielkopolsce. Ogromnie gratuluję wam tego, że jesteście na naszej Akademii i cieszę się, że postanowiłyście nam zaufać i spędzić z nami te 48 godzin. Obiecuję, że jutro po całym spotkaniu powiecie, że było warto - Magdalena Sobkowiak-Czarnecka, prezes Kobiet w Centrum – Stowarzyszenie Kobiety w Centrum zostało założone półtora roku temu przez 12 kobiet ze świata polityki, biznesu i mediów, które postanowiły zrobić coś dla innych kobiet. Po półtora roku mamy 20 oddziałów w całej Polsce, to jest już 10 Akademia Liderek i w sumie na naszych Akademiach pojawi się tysiąc uczestniczek – dodaje.

- Bardzo się cieszę, że Akademia Liderek dotarła do Wielkopolski i że odbywa się w Kaliszu, mieście które jest mi szczególnie bliskie. Także cieszę się, że program Akademii jest tak bogaty, ponieważ istotne jest aby wymiana różnych poglądów, dyskusja na różne tematy pobudzała Panie do działalności – mówi wicemarszałek Krzysztof Grabowski

 

Akademia Liderek ma za zadanie integrować środowiska kobiece, umożliwiać wymianę doświadczeń. W ciągu dwóch dni warsztatów panie będą podnosić swoje kwalifikacje, rozwijać kompetencje liderskie, promować profilaktykę zdrowotną.

Tematami przewodnimi Akademii Liderek w Kaliszu są przedsiębiorczość, polityka oraz działalność społeczna.

W ciągu dwóch dni odbędą się m.in. takie warsztaty jak „Siła Kobiet” prowadzona przez Magdalenę Sobkowiak-Czarnecką prezes Kobiet w Centrum, „Unia jest kobietą – przepisy unijne wzmacniające prawa kobiet” prowadzona przez dr hab. Renatę Mieńkowską oraz „Czy pieniądze mają płeć?” prowadzona przez Aidę Warsztocką doktorantkę SGH.

Za udział we wszystkich warsztatach i wykładach uczestniczki otrzymają certyfikat ukończenia Akademii Liderek.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować