Biznes

ADECON na największych Targach Baterii i E-Mobilności w Europie: The Battery Show Europe w Stuttgarcie

2024-06-28 08:00:00 reklama@calisia.pl

W dniach 23-25 maja w Stuttgarcie odbyły się jedne z najważniejszych targów w branży technologii baterii i pojazdów elektrycznych – The Battery Show Europe. Jest to największe wydarzenie tego typu w Europie, które gromadzi społeczność zajmującą się technologią baterii oraz pojazdów elektrycznych (EV). Tegoroczna edycja przyciągnęła setki wystawców i tysiące uczestników z całego świata, oferując nie tylko wystawę najnowszych technologii, ale również kompleksową konferencję prowadzoną przez liderów branży.

fot. Adecon
fot. Adecon

Firma ADECON na The Battery Show Europe

Wśród licznych wystawców na targach obecny był również ADECON, który od lat dostarcza innowacyjne rozwiązania w dziedzinie technologii baterii i e-mobilności. Firma, będąca jednym z czołowych graczy na rynku, po raz kolejny pokazała swoje zaangażowanie w rozwój i wdrażanie nowatorskich rozwiązań.

Konferencja pełna wiedzy i inspiracji

Konferencja towarzysząca targom była wyjątkowo bogata w treści. Składała się z 38 godzin wysokopoziomowych wykładów podzielonych na trzy główne ścieżki tematyczne. Omówiono szereg kluczowych i aktualnych tematów, które mają znaczący wpływ na przyszłość technologii baterii oraz e-mobilności.

Kluczowe tematy konferencji

  1. Postępy w technologii baterii – prezentacja najnowszych osiągnięć i innowacji w dziedzinie technologii baterii, które mogą zrewolucjonizować rynek.

  2. Bezpieczeństwo baterii i zarządzanie termiczne – zagadnienia związane z bezpieczeństwem użytkowania baterii oraz efektywne metody zarządzania termicznego, które są kluczowe dla niezawodności i długowieczności baterii.

  3. Ładowanie i infrastruktura – wgląd w rozwój infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, który jest niezbędny do wsparcia rosnącej liczby EV na drogach.

  4. Inteligentne systemy integracyjne dla EV – integracja inteligentnych systemów w pojazdach elektrycznych, co przyczynia się do ich zaawansowania technologicznego.

  5. Materiały nowej generacji – innowacje w materiałach używanych do produkcji baterii, które mogą znacząco poprawić ich wydajność i trwałość.

  6. Produkcja i skalowanie – strategie na efektywną produkcję baterii oraz metody zwiększania skali produkcji, aby sprostać rosnącemu popytowi.

  7. Wgląd w regulacje dotyczące baterii – zrozumienie przepisów i regulacji związanych z technologią baterii, co jest kluczowe dla zgodności i wdrażania nowych rozwiązań.

  8. Zrównoważony rozwój, recykling – skupienie się na aspektach środowiskowych, recyklingu baterii oraz zarządzaniu ich cyklem życia w sposób zrównoważony.

Nowość: technologia BESS

W tym roku wprowadzono nową ścieżkę tematyczną poświęconą technologii stacjonarnych systemów magazynowania energii (BESS). Ten obszar łączy baterie używane w pojazdach elektrycznych z systemami magazynowania energii, eksplorując kluczowe synergie i innowacje. Jest to dynamicznie rozwijający się segment rynku, który może przynieść znaczące korzyści w zakresie zarządzania energią odnawialną i stabilności sieci energetycznych.

Dlaczego warto było uczestniczyć w Targach?

The Battery Show Europe to wydarzenie, którego nie można przegapić, jeśli interesujemy się zaawansowaną produkcją baterii i technologią. Jest to miejsce, gdzie można spotkać ekspertów, poznać najnowsze trendy oraz zobaczyć przyszłość e-mobilności i technologii magazynowania energii na własne oczy. Dla branży logistycznej i e-mobility, takie wydarzenia są kluczowe, aby być na bieżąco z najnowszymi innowacjami i rozwiązaniami, które mogą kształtować przyszłość rynku – mówi Joanna Dolny, PR&Marketing Manager w ADECON Sp. z o.o.  

Targi w Stuttgarcie po raz kolejny udowodniły, że są wiodącą platformą dla innowacji i współpracy w dziedzinie baterii i e-mobilności, przynosząc korzyści zarówno wystawcom, jak i uczestnikom. Udział w takich wydarzeniach jak The Battery Show Europe jest nie tylko okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami i innowacjami, ale również do nawiązywania cennych kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń z liderami branży. Tegoroczne targi w Stuttgarcie pokazały, jak dynamicznie rozwijają się technologie baterii i e-mobilności, które kształtują przyszłość transportu i magazynowania energii. ADECON idzie z duchem tych zmian. 

Co do targów – to był bardzo wartościowi czas, w którym mieliśmy okazję porozmawiać z wieloma organizacjami z branży e-mobility. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwoliło złapać wspólny język z wieloma przedstawicielami branży, oraz – mamy nadzieję, naszymi przyszłymi partnerami biznesowymi.  Mieliśmy okazję zaprezentować rozwiązania logistyczne, takie jak magazyn przeznaczony do składowania baterii oraz depot kontenerowy, wyspecjalizowany w obsłudze iso tanków. Jesteśmy pewni, że udział w takim wydarzeniu pozwoli firmie ADECON nabrać wiatru w żagle i jeszcze bardziej rozwinąć w branży e-mobility – podsumowuje Joanna Dolny.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować