Kultura

60. Kaliskie Spotkania Teatralne dla młodszych, starszych i migających widzów!

2020-09-16 18:00:00 Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Z myślą o widzach posługujących się Polskim Językiem Migowym, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu przygotował tłumaczenie jednego ze spektakli 60. Kaliskich Spotkań Teatralnych – „Staś i Zła Noga” z Teatru Śląskiego w Katowicach. Pełna czarnego humoru historia nastoletniego Stasia i jego Złej Nogi to propozycja dla młodszych – od 10 roku życia – i starszych widzów.

fot. P.Jendroska
fot. P.Jendroska

W programie jubileuszowych 60. Kaliskich Spotkań Teatralnych, rozpoczynających się już w sobotę 19 września, znalazł się spektakl „Staś i Zła Noga” w reżyserii Bartłomieja Błaszczyńskiego. Konkursową propozycję katowickiego Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego kaliska publiczność będzie miała okazję obejrzeć w poniedziałek 21 września o godzinie 18.00 na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Kwestie aktorów będzie tłumaczyć na Polski Język Migowy Małgorzata Wasilewska.

„Staś i Zła Noga” to opowieść o kilkunastoletnim chłopcu z niepełnosprawnością, którego samotnie wychowuje Mama. O ich zmaganiach z codzienną rzeczywistością, przezwyciężaniu przeciwności i poszukiwaniu przyjaciół. Wszystko to podszyte solidną dawką ironicznego humoru, bo przecież ta historia to znacznie więcej! Mama walczy z systemem, Staś trenuje zdolności telepatyczne, a Zła Noga marzy, by zostać kosmonautką.

"Dowcipne, chwilami gorzkie przedstawienie inspirowane komiksem Tomasza Grządzieli ani na moment nie osuwa się w ckliwy banał. Nie ma też w nim nachalnej dydaktyki. – pisze w recenzji Michał Centkowski z Newsweeka – Jest za to slapstickowe tempo, humor i wdzięk".

W spektaklu, inspirowanym komiksem Tomasza ‘’Spell” Grządzieli, wystąpią: Katarzyna Błaszczyńska, Dawid Kobiela oraz Michał Rolnicki – znany z szerszej widowni z małego ekranu ("Barwy szczęścia", "Przyjaciółki").

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ