4 miejsce dla kaliszan

2011-10-18 08:09:25 Aga

W miniony weekend w Zduńskiej Woli odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział ponad 112 zawodników z 14 ośrodków. Kaliszanie zaprezentowali się 21 – osobową drużyną. Nie wrócili bez sukcesów.

Zarówno gospodarzem jak i organizatorem turnieju był pochodzący ze Zduńskiej Woli klub karate, który w tym roku obchodził swoje 30-lecie.
Na Mistrzostwach nie mogło zabraknąć kaliszan. Spośród nich najlepiej spisały się kobiety: Anna Krawczyk, która zajęła III miejsce w kategorii kata dziewcząt do 12 lat, Aleksandra Bielska która zajęła także III lokatę w kata dziewcząt do 14 lat. I miejsce w zawodach zajęła Kamila Krygiel z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Zbiersku trenowana na co dzień, podobnie jak pozostałe uczestniczki, przez kaliskiego insturktora Tomasza Jeżyka. W kategorii chłopców dobrze wypadli Michał Maćkowiak z SP nr 6, który uplasował się na 4 pozycji, także blisko podium był Mateusz Madejski z SP nr 16, który podobnie jak swój kolega zdobył 4 pozycję.
W klasyfikacji generalnej kaliszanie zajęli czwartą pozycję pozostawiając za sobą takie miasta jak Wrocław, Poznań.
Kolejne zawody to dwudniowe Mistrzostwa Polski w Świeciu, które odbędą się w listopadzie.