Kultura

20 mają ruszą jazzowe warsztaty muzyczne w CKiS

2022-05-05 10:00:00 CKiS

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza na warsztaty muzyczne Calisia Forum Jazz. Zajęcia poprowadzą mgr Witold Janiak (piano) oraz mgr Mirosław Skowroński (perkusja).

CKiS
CKiS
Warsztaty Jazzowe Calisia Forum Jazz wystartują 20 maja 2022 roku. Przed nami wydarzenie, którego miłośnicy improwizowanych brzmień nie mogą przegapić!
 
Warsztaty jazzowe w Kaliszu zapewnią uczestnikom możliwość bezpośredniego kontaktu z wykładowcami uczelni artystycznych, znanymi ze swojej kreatywności, muzycznych osiągnięć i międzynarodowych występów. Wydarzenie stwarza szansę do nawiązania kontaktów z pasjonatami jazzu z całej Polski. Kaliskie spotkanie organizowane jest z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać tajniki muzyki jazzowej oraz mają ochotę na wspólne jamowanie, z doświadczoną sekcją rytmiczną. W programie przewidziane są zarówno standardy jazzowe jak i utwory z gatunku szeroko pojętej muzyki estradowej.
 
Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą poprawić swój warsztat muzyczny. Wśród uczestników mile widziani są zatem miłośnicy fortepianu, instrumentów klawiszowych, trąbki, saksofonu, puzonu, perkusji, gitary, gitary basowej czy kontrabasu.
 
Plan warsztatów
godz. 8.00 – 11.00
- warsztaty-perkusja
godz. 11.00 – 14.00
- warsztaty – instrumenty klawiszowe, bas, gitara, instrumenty dęte, perkusja
godz. 14.00 – 15.00
- przerwa obiadowa
godz. 15.00 – 18.00
- zespoły instrumentalne dla wszystkich uczestników warsztatów
godz. 18.00 – 19.15
- kolacja
od godz. 19.15
- występ WITOLD JANIAK HAMMOND TRIO oraz jam session (wstęp wolny)
 
 
Wszelkie informacje dotyczące zapisów udziela Mirosław Skowroński tel. 606 133 145 lub miroslawskowronski@wp.pl.
 

Zajęcia poprowadzą mgr Witold Janiak (piano) oraz mgr Mirosław Skowroński (perkusja).

Witold Janiak – pianista, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej i Krokus Jazz Festival. Dwukrotny laureat nagrody „Oscar Jazzowy” Stowarzyszenia Melomani. Wydał sześć autorskich płyt. Regularnie koncertuje w kraju i zagranicą. Jest wykładowcą fortepianu, harmonii jazzowej i improwizacji w Zakładzie Jazzu Akademii Muzycznej w Łodzi. Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych. Jest autorem muzyki do musicalu „Dlaczego Maciek nie poszedł do nieba” łączącej elementy jazzu i muzyki ludowej.

 

Mirosław Skowroński – absolwent Akademii Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach. Wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu, nauczyciel perkusji w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. H. Melcera w Kaliszu.
Kształcił swoje umiejętności pod okiem takich wykładowców jak Adam Buczek, Krzysztof Przybyłowicz, Zbigniew Lewandowski, Skip Haden czy Marcin Jahr. Na swoim koncie ma liczne nagrania sesyjne, m.in. dla TVP2, TVP Polonia, TVP Szczecin i TVN. Zdobył I miejsce na Festiwalu Jazzu i Muzyki Estradowej w czeskim Primator oraz III miejsce na Festiwalu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Jeleniej Górze. Współpracował z kaliskim Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego, zajmując się oprawą muzyczną kabaretu „KAT”.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować