Motoryzacja

15-latek z promilami wiózł motorem kolegę

2020-08-11 11:00:00 red. za KMP Kalisz

Policjanci z Komisariatu Policji w Koźminku zatrzymali do kontroli drogowej 15-latka, który jechał motocyklem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Nastolatek przewoził jednośladem swojego 24-letniego kolegę, który również był pod wpływem alkoholu.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Kierujący motocyklem został zatrzymany do kontroli drogowej 10 sierpnia br. na terenie powiatu kaliskiego. Młody mężczyzna przewoził jednośladem pasażera, który nie miał założonego obowiązkowego kasku ochronnego. Okazało się, że kierującym jednośladem był 15-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami. Natomiast pasażerem pojazdu 24-letni kolega nastolatka.

Badanie alkomatem kierowcy motocykla wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić również stan trzeźwości pasażera pojazdu. Okazało się, że 24-latek, także był nietrzeźwy. Miał miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Materiały tej sprawy zostaną wkrótce przekazane do sądu, który zdecyduje o dalszym losie 15-latka.

Dorosły pasażer jednośladu, odpowie za niekorzystanie z hełmu ochronnego podczas jazdy.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ