Społeczne

109 lat Pani Zofii

2020-09-16 11:19:39 red za fb/Powiat Kaliski

Najstarsza mieszkanka powiatu kaliskiego - Zofia Zielińska obchodzi dziś 109. urodziny.

Fot. Strona internetowa Powiatu Kaliskiego (zdjęcie z zeszłorocznej uroczystości)
Fot. Strona internetowa Powiatu Kaliskiego (zdjęcie z zeszłorocznej uroczystości)

Zofia Zielińska mieszkanka Plewni w gminie Ceków-Kolonia urodziła się 16 września 1911 roku w Długiej Wsi. Pochodzi z wielodzietnej rodziny, miała siedmioro rodzeństwa. Dwie siostry dożyły prawie 100 lat. Pani Zofia urodziła 3 córki, od 30 lat jest wdową. Doczekała się 8 wnuków, 19 prawnuków i 6 praprawnuków. Jak twierdzi za młodu dużo chorowała, ale teraz cieszy się dobrym zdrowiem. Całe życie pracowała w gospodarstwie rolnym, dodatkowo hodowała sadzonki roślin. Receptą na długowieczność jest pogoda ducha i umiar w jedzeniu.

 

16 września... Data z pozoru zwykła. Okazuje się, że nie do końca. Tego dnia urodziła się najstarsza mieszkanka powiatu...

Opublikowany przez Powiat Kaliski Środa, 16 września 2020

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ