Kultura

Życie i twórczość Braci Kościelniaków. Wystawa w Bibliotece Głównej

2023-09-21 09:11:33 MBP Kalisz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka otwiera w Bibliotece Głównej atelier prezentujące sylwetki trzech braci Kościelniaków: Tadeusza, Mieczysława i Władysława. Wystawa o życiorysach, pracy, dorobku artystycznym i widzeniu człowieka w świecie, będzie kolejnym akcentem obchodzonego w Kaliszu Roku Braci Kościelniaków. Jej otwarcie zaplanowano na poniedziałek, 25 września.

MBP Kalisz
MBP Kalisz

Tym, co wyróżnia ekspozycję w Galerii 66 są sprowadzone z kraju i z zagranicy oryginale kolekcje dorobku triumwiratu Kościelniaków zaaranżowane w formę wnętrza salonu sztuki. Kuratorką wystawy i przewodnikiem po twórczości trzech zasłużonych kaliszan jest Judyta Dymkowska-Francuz, od lat otaczająca opieką dziedzictwo i pamięć o zasłużonej w grodzie nad Prosną, artystycznej rodzinie. Ze strony Biblioteki wystawę realizują Arkadiusz Błaszczyk i Mateusz Halak.

Wydarzenie organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, ma być towarzyską ucztą w salonie wieczności – wspomnieniem o Mieczysławie – grafiku, malarzu, ilustratorze, Tadeuszu – malarzu i rysowniku oraz Władysławie – rysowniku, malarzu i kronikarzu.

Zapraszamy 25 września br. do Biblioteki Głównej w Kaliszu (ul. Legionów 66). Otwarcie wystawy nastąpi o godz. 17:00.

Wstęp wolny.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować