Zwycięzca XIX. Europejskiego Strzelania o Srebrną Lilię św. Józefa wyłoniony

2011-06-11 23:05:46 Łukasz

Sławomir Balcerzyk jako pierwszy zestrzelił kura zawieszonego na żerdzi i to on wygrał Srebrną Lilię św. Józefa – trofeum ufundowane przez kaliski Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych.

Niezwykle barwne zawody, obfitujące w emocje i świetną zabawę zorganizowało Kaliskie Bractwo Strzelców Kurkowych – podczas Święta Miasta toczyła się zażarta walka o tytuł najlepszego strzelca bractw kurkowych. Zanim jednak doszło do finałowego strzelania, od sobotniego rana przedstawiciele bractw z Polski i Niemiec walczyli podczas strzelania do tarcz: Prezydenta Miasta Kalisza, Starosty Powiatu Kaliskiego, Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych, Charytatywnej Punktowanej oraz Tarczy Pokoleń „Młode Lwy”.
Wyniki:
Tarcza Prezydenta Miasta Kalisza
I miejsce:
Marek Balcerek (Jutrosin)
II miejsce: Michał Wieremiejczyk (Warszawa)
III miejse: Paweł Szwarc (Rawicz)
Tarcza Starosty Powiatu Kaliskiego
I miejsce:
Marek Balcerek (Jutrosin)
II miejsce: Michał Wieremiejczyk (Warszawa)
III miejsce: Włodzimierz Łuczyński (Łódź)
Tarcza Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych
I miejsce:
Zbigniew Leń (Kalisz)
II miejsce: Tadeusz Żychlewicz (Pleszew)
III miejsce: Włodzimierz Łuczyński (Łódź)
Tarcza Charytatywna Punktowana
I miejsce:
Jan Klauza (Kalisz)
II miejsce: Tadeusz Żychlewicz (Pleszew)
III miejsce: Sławomir Balcerzyk (Kalisz)
Tarcza Pokoleń „Młode Lwy”
I miejsce:
Włodzimierz Łuczyński (Łódź)
II miejsce: Tomasz Miliszkiewicz (Łask)
III miejsce: Zbigniew Krasiński (Sieradz)
Ostatnim i najważniejszym punktem zawodów było strzelanie do kura zawieszonego na żerdzi. Po kolejnych rundach żerdź została ostatecznie przerwana po strzale Sławomira Balcerzyka i to on zdobył najcenniejsze trofeum, a zatem Srebrną Lilię św. Józefa wzorowaną na lilii, którą w dłoni trzyma Święty Józef Kaliski. Lilia wykonana jest ze srebra i waży 150 gram, a fundatorem jest Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych w Kaliszu.
Wyniki finału XIX. Europejskiego Strzelania o Srebrną Lilię św. Józefa
I miejsce:
Sławomir Balcerzyk
II miejsce: Andrzej Cięgnisz
III miejsce: Katarzyna Taran
W barwnym widowisku uczestniczyli członkowie bractw kurkowych z Jutrosina, Kielc, Łasku, Łodzi, Pleszewa, Rawicza, Sieradza, Sieroszewic, Warszawy oraz z niemieckiego Peine. Gospodarzem było Kaliskie Bractwo Strzelców Kurkowych z siedzibą przy ul. Wał Jagielloński 9.
Następnie odbył się przemarsz bractw kurkowych w stronę Głównego Rynku. Pod pomnikiem Jana Pawła II złożono kwiaty. Po dotarciu przed kaliski Ratusz odbyła się Intronizacja Kaliskiego Króla Kurkowego.
Królem Elektem 2011-2012 został Jan Wypych, a jego rycerze to Jarek Woźniak oraz Sylwester Owczarek

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ