ZWYCIĘSTWO CALISII W PUCHARZE

2011-04-06 21:41:05 kpcalisia.pl

W ćwierćfinałowym meczu w ramach rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski, KP CALISIA KALISZ pokonał IV ligowca z Koźmina Wielkopolskiego 3:1

Kaliszanie zagrali w tym spotkaniu w nieco przemeblowanym składzie. W bramce wystąpił Tomasz Frontczak, a w pomocy zagrał junior Dawid Kierzek. Od początku inicjatywę przejęli piłkarze z Kalisza, spychając rywali do głębokiej defensywy. Już w 5 minucie prawą stroną urwał się Błażej Ciesielski, dograł wzdłuż bramki do nadbiegających Stawińskiego, który zdobył prowadzenie. Po bramce obraz gry się nie zmienił, długie rozgrywanie w obronie i próba przyspieszenia akcji zaczepnej. Jednak w 14 minucie podczas wyprowadzania piłki z własnej obrony, potężny błąd popełnił Łukasz Frąszczak, który dryblując stracił futbolówkę na rzecz napastnika. Zawodnik z Koźmina popędził w kierunku naszego golkipera, bez asysty obrońcy strzela wyrównującego gola. Do końca pierwszej połowy mieliśmy kilka sytuacji do zdobycia bramek, jednak strzały piłkarzy Calisii albo mijały bramkę, lub bramkarz stał w odpowiednim miejscu.
Po przerwie w zespole z Kalisza pojawiło się trzech nowych zawodników, mających zwiększyć siłę ofensywy III ligowca. Początek jednak przynosi duże posiadanie piłki, a mało sytuacji bramkowych. Jednak z minuty na minutę przewaga Calisii rosła. Na boisku pojawił się Lisiecki, zmieniając Szyszkę. Zanim padła bramka dla Calisii, swoją sytuację ma Biały Orzeł, który w zamieszaniu podbramkowym mógł pokusić się o strzelenie gola. Tak się jednak nie stało i w 78 minucie dośrodkowanie Grabowskiego na bramkę zamienia strzałem głową Stawiński. Cztery minuty później Grabowski rozpoczyna indywidualną akcję, którą kończy płaskim strzałem obok nogi bramkarza z Koźmina. Mimo pewnego prowadzenia Calisia mogła strzelić jeszcze kilka bramek, jednak mylili się Gościniak, Czech, Dziubek czy Ciesielski.
Skład KP CALISIA Kalisz: Frontczak - Grabowski, Wiącek (Czech 45), Janicki, Szyszka (Lisiecki 70) - Kierzek, Frąszczak (Lis 45), Gościniak, Ciesielski, Kupczyk (Dziubek 45) - Stawiński
Bramki dla Calisii: Stawiński x2, Ciesielski