Kultura

Zwierzęta opanowały MDK Kalisz! Konkurs "Przyjaciele do Adopcji" uroczyście podsumowany

2023-11-18 14:00:00 red. za MDK Kalisz

Z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu stał się filią Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. W środę 15 listopada w Galerii SZATNIA MDK odbyło się uroczyste otwarcie pokonkursowej wystawy „Przyjaciel do adopcji”. Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się: laureaci konkursu, ich najbliżsi, nauczyciele, współorganizatorzy całego przedsięwzięcia wraz z przedstawicielami władz miasta i podopieczni schroniska zaopiekowani przez wolontariuszki.

fot. MDK Kalisz
fot. MDK Kalisz
Gratulacje, pamiątkowe dyplomy, nagrody i wyróżnienia laureatom Konkursu uroczyście przekazał Grzegorz Kulawinek Wiceprezydent Kalisza w towarzystwie: Eweliny Dudek Naczelnika Wydziału Edukacji, Jacka Kołaty Kierownika Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu oraz Beaty Paszak Dyrektora MDK.
 
Imprezę przygotowała (we współpracy z opiekunkami galerii: Bogusią Kowalczyk i Beatą Solińską) i poprowadziła Anna Druciarek Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta, a jednocześnie pomysłodawczyni projektu „Przyjaciel do Adopcji”. Wernisaż umilił występ najmłodszych wokalistek ze SP WOKALMANIA MDK pod kierunkiem Ani Bakalarek.
 
Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć głównych, tytułowych bohaterów Konkursu - czworonożnych podopiecznych schroniska, którzy spotkali się z ciepłym przyjęciem przez obecnych na wystawie miłośników zwierząt. Tuleniom i głaskaniom nie było końca. Mamy nadzieję, że wizyta Schroniska w MDK pociągnie za sobą rewizytę na ulicy Warszawskiej, do czego gorąco zachęcał na wernisażu Jacek Kołata. O tym, jak możemy pomóc potrzebującym miłości i uwagi zwierzakom i wesprzeć pracowników placówki, dowiecie się więcej wchodząc na www.schronisko.kalisz.pl

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować