Wasze artykuły

Zwierzęcy Bank Karmy PEŁNA MICHA już działa !

2020-07-09 13:23:06 Iwona A. Raszke-Rostkowska

Na początku czerwca br. ruszyła w Kaliszu nowa, ale, miejmy nadzieję, stała akcja prozwierzęca wspomagająca osoby opiekujące się wolno żyjącymi, bezpańskimi lub przebywającymi w tzw. domach tymczasowych zwierzętami, głównie kotami i psami.

Produkty, w miarę dobrej jakości, nie należą do tanich, a choćby i na te najtańsze nie zawsze stać tymczasowych opiekunów czworonogów, czy też osób, które dokarmiają pokrzywdzone przez los zwierzaki w różnych zakamarkach miasta.

Pomoc w tym zakresie ze strony Miasta, jest więcej niż skromna i w zasadzie, nawet w minimalnym stopniu, nie zaspokaja zapotrzebowania na codzienne żywienie zwierząt.

Dlatego z inicjatywy Joli Szymańskiej - znanej nie tylko w środowisku opiekunów zwierząt – kociary i obrońcy głównie kotów pokrzywdzonych przez los i ludzi, powstał Zwierzęcy Bank Karmy "PEŁNA MICHA".

Na czym polega fenomen tego projektu?

Jest bardzo prosty, przejrzysty i efektywny, jeśli tylko nie pozostaniemy obojętni wobec tego pomysłu.

Do wyznaczonych punktów, na razie trzech (chociaż Jola chętnie przyjmie zgłoszenia nowych miejsc), poniższych sklepów:

- TAJGA (Dom Usług), przy ul. Górnośląskiej 56

- SKALA, przy pl. Św. Józefa 6

- SKANDAL , przy ul. Częstochowskiej 149 (obok sklepu SPOŁEM DELTA)

można przynosić wszystko, co przyda się zwierzakom (zarówno kotom, jak i psom) bezdomnym, czy przebywającym w domach tymczasowych, a więc:

- karmę mokrą (puszki, saszetki...),

- karmę suchą (otwarte opakowania też!!!),

- koce, miseczki, żwirek, legowiska, kuwety, kontenerki, ręczniki, podkłady, pościel, smycze, obroże.... a także pluszaki!

Oczywiście rzeczy mogą być używane i nawet ciut uszkodzone, ale czyste.

Jak podkreśla pomysłodawczyni - bezdomne zwierzęta nie mają nic. :-(

Wszystkie zostawione w wymienionych punktach produkty są regularnie zabierane do „magazynu” - pomieszczenia udostępnionego przez życzliwych księży Orionistów z Centrum Księdza Orione w Kaliszu, którzy też na swoim terenie mają domek i karmik dla bezpańskich kotów.

W miarę zasobów, a to zależy od hojności darczyńców, każdy potrzebujący może zgłosić się do Joli Szymańskiej, tel. 606 664 653, e-mail: chatul1@wp.pl , na profilu FB .

Jak podkreśla Jola: Bardzo chciałabym dotrzeć do osób starszych dokarmiających koty - oni często za ostatnie swoje złotówki z renty kupują karmę, a ZBK "Pełna Micha" mógłby im w tym momencie pomóc.

Dlatego prośba o przekazywanie tych informacji również osobom starszym.

Zwierzęcy Bank Karmy PEŁNA MICHA, to doskonały, prozwierzęcy pomysł pomocowy dla czworonogów i ich opiekunów. Jednak jego okres funkcjonowania zależy wyłącznie od hojności osób, którym los, skrzywdzonych często przez ludzi, zwierząt nie jest obojętny.

 

 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ