Związek Piłsudczyków RP obradował w sali recepcyjnej kaliskiego ratusza [Zdjęcia]

2018-12-05 14:40:00 red

Z okazji 151. rocznicy urodzin I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego Zarząd Krajowy Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się posiedzenie Zarządu Krajowego. Jednym z punktów spotkania będzie odsłonięcie pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego.

fot. MW
fot. MW

- Mamy 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości oraz 30-lecie Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej i właśnie tutaj w Kaliszu dokonamy bardzo ważnych rzeczy również dla związku – powołujemy trzy nowe oddziały, jak również podejmujemy uchwałę żeby prezesi okręgów i oddziałów, zarząd krajowy i prezydium zarządu krajowego, a także sam prezes nie był członkiem żadnej partii politycznej. Dla nas piłsudczyków jest to bardzo ważne ponieważ musimy być przejrzyści, czytelni i wiarygodni – mówi gen. Stanisław Władysław Śliwa Prezes Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej.

Na zebraniu w Kaliszu powołano trzy nowe oddziały – w Krakowie, Radomiu i Mińsku Mazowieckim – Oddziały są rozrzucone po całej Polsce i Europie – mówi gen. Stanisław Władysław Śliwa – Łącznie są 53 oddziały. Te trzy oddziały nas wzmocnią i będziemy mieli ponad 55 okręgów to ponad 5 tysięcy członków – dodaje.

Nie ilość członków, a wsparcie społeczeństwa odgrywa największą rolę w działaniu związku – Siła związku jest przede wszystkim w tym co związek robi i jakie ma poparcie społeczne. Sam związek nic by nie zrobił bez wsparcia społeczeństwa – mówi Prezes Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej – Przed wszystkim łączy nas szacunek do każdego człowieka – dodaje.

Podstawą działania Związku Piłsudczyków jest kontynuacja myśli marszałka – Krzewienie idei czynów marszałka Józefa Piłsudskiego to jest nasz podstawowy obowiązek. Pracujemy także bardzo mocno z młodzieżą, ponieważ ona chce wiedzieć jak to kiedyś było i jakie były historyczne uwarunkowania powstania państwa polskiego i jakie korzenie mają ich dziadowie – mówi prezes Śliwa.

Podczas zebrania wręczono także odznaczenia za wybitne zasługi w krzewieniu idei i czynów marszałka Józefa Piłsudskiego.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ