Sport

Zuzanna Szperlak spędzi kolejny sezon w Kaliszu

2020-06-02 10:44:26 Energa MKS Kalisz

20-letnia wychowanka MKS-u Koszalin w przyszłym sezonie nadal będzie reprezentować kaliski klub na parkietach TAURON Ligi. Do zespołu z Kalisza przyjmująca trafiła przed rokiem z SPS Volley Piła.

Energa MKS Kalisz
Energa MKS Kalisz

W poprzednim sezonie Zuzanna była głównie rezerwową przyjmującą kaliskiej drużyny, wystąpiła w 12 spotkaniach rozgrywając 22 sety, w których zdobyła 30 punktów, w tym 3 blokiem i 1 zagrywką. W trakcie trwania sezonu wywalczyła sobie coraz więcej minut na parkiecie. Pod koniec obecnej kampanii będąc nawet główną mocą ofensywną Energa MKS-u z ławki, m.in. w decydującym o miejscu w play-offach spotkaniu z BKS-em Stalą Bielsko Biała. Najwięcej czasu na grę dostała w domowym meczu z Grupą Azoty Chemikiem Police, w którym zdobyła 12 punktów.

Kibice MKS-u na pewno będą zadowoleni z kontynuowania współpracy z młodą przyjmująca pamiętając energię jaką wnosiła z każdym pojawieniem się na parkiecie. Waleczność i żywiołowość to cechy zawsze doceniane przez fanów, dodatkowo trener Jacek Pasiński na każdym kroku podkreśla, że chce zbudować młodą, ambitną i walczącą o każdą piłkę drużynę. Do tego opisu świetnie pasuje Zuzanna Szperlak, która bez rywalizacji na pozycji z zagranicznymi koleżankami może otrzymać więcej szans na pokazanie swoich umiejętności

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ