Sport

Zuzanna Efimienko-Młotkowska zamyka skład na sezon 2022/23

2022-07-06 14:00:00 Energa MKS Kalisz

Ostatni transfer to kolejne mocne uderzenie. Dorobek nowej środkowej naszego zespołu imponuje. To mistrzyni Polski z 2019 roku w barwach ŁKS-u, pięciokrotna wicemistrzyni kraju i brązowa medalistka. W kadrze zagrała w 34 spotkaniach, debiutując u selekcjonera Marco Bonitty.

fot. BK
fot. BK

Poza osiągnięciami, nasza nowa zawodniczka imponuje również warunkami fizycznymi. Ma 196 centymetrów wzrostu i od wielu lat jest postrachem atakujących jako jedna z najskuteczniej blokujących zawodniczek w Polsce. W całej swojej karierze w TAURON Lidze zaliczyła już 865 punktowych bloków, a swój dorobek z pewnością powiększy w Kaliszu. 

W sezonach 2012/13 i 2016/17 grała w Serie A reprezentując zespoły Spes Volley Connegliano i Metalleghe Sanitars Montichiari. Do TAURON Ligi wróciła w 2017 w barwach ŁKS-u, co okazało się świetnym posunięciem, bo dwa sezony później świętowała z łódzkim klubem tytuł mistrzyń Polski. W ubiegłym sezonie reprezentowała E.Leclerc Moya Radomkę Radom, zaliczając między innymi 8 bloków w meczu z BKS-em BOSTiK Bielsko-Biała.

Tym transferem zamknęliśmy skład na sezon 2022/23. Jeśli chodzi o środkowe, nasz zespół na tej pozycji obok Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej reprezentować będą Karolina Fedorek i Aleksandra Cygan.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować