Społeczne

Zorganizowali wesele mimo obostrzeń. Na salę weszła policja. Sanepid zakończył imprezę.

2021-04-11 10:54:48 red

Już od dłuższego czasu obowiązują ograniczenia związane z otwarciem lokali gastronomicznych oraz organizacją imprez okolicznościowych. W sobotę policja z Turku interweniowała w miejscowości Malanów (powiat turecki) gdzie odbywało się wesele. W zabawie uczestniczyło łącznie z obsługą ponad 80 osób. Wszyscy zostali wylegitymowani, a sanepid podjął decyzję o zakończeniu imprezy.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

- W sobotę po godz. 19.00 podjęliśmy czynności interwencyjne wraz z pracownikami sanepidu z uwagi na informację o nielegalnym zgromadzeniu w Malanowie – tłumaczy asp.sztab. Mateusz Latuszewski oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Turku.

Czynności na miejscu wykonywano z uwagi na podejrzenia popełnienia przestępstwa określonego w art. 165 par. 1 pkt. 1 kodeksu karnego.

Art. 165

§ 1. Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach:

1. powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej,

Grozi za to kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 12 lat.

 

Funkcjonariusze w trakcie interwencji wylegitymowali łącznie 81 osób (gości oraz obsługę lokalu) - asp.sztab. Mateusz Latuszewski - Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał decyzję o zaprzestaniu działalności polegającej na zorganizowaniu imprez okolicznościowych oraz o organizowaniu zgromadzeń. Decyzja miała rygor natychmiastowej wykonalności. Z uwagi na to wszystkie osoby, które były w lokalu musiały go opuścić – dodaje.

Interwencja policji przebiegała spokojnie – Obyło się bez incydentów. Wpuszczono nas do lokalu i wszystkie osoby spokojnie z niego wyszły – dodaje asp.sztab. Mateusz Latuszewski.

Według rzecznika policji w Turku funkcjonariusze mieli wcześniej informację o tym, że zgromadzenie ma być zorganizowane – Policjanci wcześniej byli u właściciela lokalu informując go o tym, że jeżeli doprowadzi do takiego zgromadzenia albo je zorganizuje to naraża się na odpowiedzialność karną i czynności kontrolne sanepidu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ