Polityka

Żółty piknik przy Baszcie Dorotce. Radni zaprosili mieszkańców do rozmowy [zdjęcia, wideo]

2021-07-16 19:36:15 BK

16 lipca przy Baszcie Dorotce w Kaliszu, w Parku Miejskim odbył się piknik Ruchu Polska 2050 pod hasłem "Poznajmy się!". Radni klubu Dialog dla Kalisza a także sympatycy Ruchu Szymona Hołowni zaprosili mieszkańców do wspólnych rozmów i spędzenia czasu w piątkowe popołudnie.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Badanie poziomu cukru, edukacja dotycząca segregacji śmieci, nauka udzielania pierwszej pomocy przed ratowników medycznych, animacje dla dzieci, strefa relaksu a przede wszystkim wspólne rozmowy - to wszystko czekało na chętnych w Parku Miejskim w ramach Otwartego Spotkania Ruchu Polska 2050 i jego przedstawicielami w Kaliszu.

Do wspólnych dyskusji i bliższego poznawania siebie, planów i pomysłów radnych wobec miasta zaprosili Eskan Darwich, Baszka Oliwiecka, Piotr Mroziński i Magdalena Walczak, radni klubu Dialog dla Kalisza, a także sympatycy Ruchu Szymona Hołowni.

Chcemy pokazać ludziom czym się zajmujemy i co jest dla nas ważne. Mamy ambicje, aby takie spotkanie odbywały się w każdym powiecie. W naszym regionie spotkaliśmy się już w Kościanie, Śmiglu, Lesznie, a za dwa tygodnie spotkamy się w Ostrowie, Krotoszynie i Pleszewie - wyjaśnia Barbara Oliwiecka. - Rozmawiamy z kaliszanami co im się podoba w mieście, co chcą zmienić. Zapraszamy też osoby, które chciałyby nas wesprzeć.

Nie zabrakło żółtych balonów i zdrowych przekąsek.

Wymienieni radni opuścili Koalicję Obywatelską i utworzyli swój klub „Dialog dla Kalisza”. W kwietniu br. ogłosili, że dołączają do partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Pisaliśmy o tym: https://calisia.pl/czworo-kaliskich-radnych-dolaczylo-do-partii-polska-2050-szymona-holowni-zdjecia-wideo,50187

Postanowiliśmy przystąpić do partii Polska 2050 Szymona Hołowni, żeby razem iść „Zielonym szlakiem” - mówiła radna Barbara Oliwiecka - Sprawy ekologiczne zawsze były dla nas priorytetem i będą. Bardzo się cieszę, że strategia „Zielony szlak” jest tak kompleksowa i obejmuje wszystkie obszary potrzebne do tego aby tę transformację energetyczną przeprowadzić. To jest przywilej, że możemy tę strategię wdrażać lokalnie w Kaliszu

Radna Barbara Oliwiecka podkreśliła, jak ważne jest funkcjonowanie Stowarzyszenia Polska 2050, które będzie współpracowało z partią – Poznaliśmy niektóre osoby ze stowarzyszenia, rozmawialiśmy o planach i akcjach. Wiemy, że kompleksowe programy wymagają kompleksowych narzędzi i jestem przekonana, że razem możemy zmienić Kalisz.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ