Kultura

Zobaczymy prawdziwe wesele rycerskie!

2019-09-09 08:30:00 Bractwo Rycerskie Ziemi Kaliskiej

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

„Rycerskie Wesele”- to tytuł XX jubileuszowej Biesiady Piastowskiej, która odbędzie się 14 września na terenie Rezerwatu Archeologicznego w Kaliszu-Zawodziu.

Przypomnijmy, że idea imprez tego typu w Kaliszu narodziła się ze współpracy Bractwa Rycerskiego Ziemi Kaliskiej, Muzeum Okręgowego oraz Stowarzyszenia Kalisz XXI. Te trzy podmioty od lat wspólnie, pod koniec sierpnia lub na początku września organizują imprezy historyczne. Na dwudziestej, jubileuszowej przewidziano liczne atrakcje dla kaliszan. Zaprezentowane zostaną dawne obyczaje biesiadne w ramach tzw. rycerskiego wesela. Ku uciesze pary młodej okoliczni wojownicy skrzyżują miecze a widzowie będą mieli okazję zapoznać się ze średniowieczną kuchnią. Dzieci i młodzież będą mogły uczestniczyć w zabawach, strzelaniu z łuku a także przejechać się na końskim grzbiecie. Miłośnicy dawnego rzemiosła zapoznają się z pracą kowala oraz drukarza sprzed wieków. Po raz kolejny na kaliski gród zjadą sokolnicy z drapieżnymi ptakami, których sprawność będzie można podziwiać w trakcie pokazów.

Prawdziwą wisienką na torcie, będzie jednak, totalna nowość w kaliskim grodzie. Pokaz konny w wykonaniu grupy Pancerna X. Jeźdźcy zaprezentują pokaz szyków i woltyżerki oraz łucznictwo konne.

Całość bogatego programu zakończy kameralny koncert polsko-hiszpańskiej grupy Liarman. Zapraszamy serdecznie 14 września na kaliskie Zawodzie pomiędzy godziną 14 a 19. W tym dniu wyjątkowo bilety na teren Grodu będą w obniżonej cenie, aby jak najwięcej kaliszan mogło skorzystać z licznych atrakcji.

Impreza została sfinansowana przy pomocy Miasta Kalisza, Fundacji Energa oraz firm Gradient i Terra Tech.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ