Kultura

Zobaczymy prawdziwe wesele rycerskie!

2019-09-09 08:30:00 Bractwo Rycerskie Ziemi Kaliskiej

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

„Rycerskie Wesele”- to tytuł XX jubileuszowej Biesiady Piastowskiej, która odbędzie się 14 września na terenie Rezerwatu Archeologicznego w Kaliszu-Zawodziu.

Przypomnijmy, że idea imprez tego typu w Kaliszu narodziła się ze współpracy Bractwa Rycerskiego Ziemi Kaliskiej, Muzeum Okręgowego oraz Stowarzyszenia Kalisz XXI. Te trzy podmioty od lat wspólnie, pod koniec sierpnia lub na początku września organizują imprezy historyczne. Na dwudziestej, jubileuszowej przewidziano liczne atrakcje dla kaliszan. Zaprezentowane zostaną dawne obyczaje biesiadne w ramach tzw. rycerskiego wesela. Ku uciesze pary młodej okoliczni wojownicy skrzyżują miecze a widzowie będą mieli okazję zapoznać się ze średniowieczną kuchnią. Dzieci i młodzież będą mogły uczestniczyć w zabawach, strzelaniu z łuku a także przejechać się na końskim grzbiecie. Miłośnicy dawnego rzemiosła zapoznają się z pracą kowala oraz drukarza sprzed wieków. Po raz kolejny na kaliski gród zjadą sokolnicy z drapieżnymi ptakami, których sprawność będzie można podziwiać w trakcie pokazów.

Prawdziwą wisienką na torcie, będzie jednak, totalna nowość w kaliskim grodzie. Pokaz konny w wykonaniu grupy Pancerna X. Jeźdźcy zaprezentują pokaz szyków i woltyżerki oraz łucznictwo konne.

Całość bogatego programu zakończy kameralny koncert polsko-hiszpańskiej grupy Liarman. Zapraszamy serdecznie 14 września na kaliskie Zawodzie pomiędzy godziną 14 a 19. W tym dniu wyjątkowo bilety na teren Grodu będą w obniżonej cenie, aby jak najwięcej kaliszan mogło skorzystać z licznych atrakcji.

Impreza została sfinansowana przy pomocy Miasta Kalisza, Fundacji Energa oraz firm Gradient i Terra Tech.

 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ