Kultura

Zobaczcie niezwykłe obrazy na... ubraniach. Wernisaż połączony z recitalem w Akceleratorze Kultury

2023-01-24 14:30:00 red.

24 lutego w Akceleratorze Kultury odbędzie się wyjątkowy wernisaż tajemniczych obrazów namalowanych na ubraniach, uchwyconych w obiektywie m.in. Przemysława Szczeblewskiego oraz Rafała Krówki. Takie prace, inspirowane kulturą słowiańską i celtycką tworzą oraz zakładają ostrowskie artystki znane jako Anushka & Betushka. 

Organizatorzy
Organizatorzy
Anushka&Betushka to projekt dwóch niespokojnych duchów, które spotykając się w połowie drogi, razem przekuwają wizje w działanie, a konkretniej w obrazy, które malują na ubraniach. Nie stosują szablonów. Każda praca jest wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju. Inspiracje napotykają na każdym kroku.
 
Artystki tworzą unikatowe projekty malując farbami kosmiczne i tajemnicze wzory na używanych kreacjach. Tworzą modę alternatywną malując na sukniach - które najczęściej znajdują w second handach. Jak mówią artystki tworząc suknie inspirują się kosmosem, kulturą - od słowiańskiej po celtycką. Tworzą rzeczy, wzory, które przemawiają przez nie. Lubią tajemniczość, bo to co niepoznane jest atrakcyjniejsze. Ich styl nie jest jednoznaczny. 
 
Prace artystek uchwycone w obiektywie Przemysława Szczeblewskiego, Rafała Krówki, Dominico Arroyo Diaza i Art Anity będzie można podziwiać 24 lutego w Akceleratorze Kultury w Kaliszu, podczas wernisażu nazwanego "Pędzlem i Obiektywem". Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:30 i nie zabraknie niespodzianek oraz atrakcji. 
 
W programie znalazł się recital młodej, utalentowanej wokalistki Weroniki Idzik. Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka środków na leczenie 39-letniej Eweliny, która walczy ze złośliwym rakiem szyjki macicy. https://calisia.pl/ewelina-samotna-matka-walczy-z-rakiem-pomozmy-w-jej-leczeniu,60123
 
 
Oprawę artystyczną wydarzenia przygotowali:
 
- Studium Animatorów Kultury
- Stowarzyszenie Anima E Corpo 
- Art Anita - Anita Haduch
- Przemysław Szczeblewski
 
 
 
 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować