Zobacz głośny film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w polskim kościele

2019-05-07 12:00:00 red. za organizatorzy

16 maja, w Restauracji KTW odbędzie się bezpłatny pokaz filmu Tomasza Sekielskiego “Tylko nie mów nikomu”, o zbrodni pedofilii w polskim Kościele.

Zwiastun:

Wielkim przełomem mówienia o masowej zbrodni polskiego Kościoła był film “Kler”. Tabu przełamały również reportaże i książki Justyny Kopińskiej i Artura Nowaka. Potem pojawiła się mapa pedofilii w Kościele, opracowana przez Joannę Scheuring – Wielgus, Agatę Diduszko i Fundację “Nie Lękajcie Się” i obrzydliwa, kłamliwa, pogardliwa reakcja na nią polskich biskupów – współwinnych zbrodni.

Kolejny bardzo ważny moment przed nami – 11 maja – premiera (na YouTube) filmu dokumentalnego Tomasza Sekielskiego “Tylko nie mów nikomu” o pedofilii w polskim Kościele. Film został sfinansowany w drodze publicznej, obywatelskiej zrzutki.

Tomasz Sekielski jest reporterem, dziennikarzem śledczym, korespondentem wojennym, dokumentalistą i pisarzem. Karierę dziennikarską zaczynał w bydgoskim radiu VOX, następnie był związany z Radiem Wawa, z którego przeniósł się do RDC. W 1997 roku znalazł się w zespole, który tworzył „Fakty”, a ze stacją TVN był związany 15 lat. Prowadził m.in. takie programy jak „Kuluary”, „Prześwietlenie”, „Teraz MY” czy „Czarno na Białym”. Jest m.in. laureatem Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego za 2006 rok, otrzymał ją wspólnie z Andrzejem Morozowskim.

Przed i po projekcjach będziemy zbierać datki lub zachęcać do wpłat na rzecz Fundacji “Nie Lękajcie Się”, wspierającej ocalałych tworzącej jedyne w Polsce Centrum Pomocy Osobom Molestowanym w Dzieciństwie im. Barbary Blaine. Więcej o Fundacji tutaj: www.facebook.com/NieLekajcieSie.

Przyjdź. Zobacz i wysłuchaj. Nie odwracaj się, nie odwracaj oczu.
Stań po stronie ocalałych.

Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/347833622540108/

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ