Społeczne

ZNP apeluje do premiera i ministra edukacji o odwołanie egzaminów zewnętrznych

2020-03-31 12:00:00 red

Związek Nauczycielstwa Polskiego zaapelował do premiera oraz MEN o odwołanie kwietniowych i majowych egzaminów szkolnych, czyli egzaminu ósmoklasisty, matur oraz egzaminów zawodowych.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

- Apelujemy do premiera Mateusza Morawieckiego i Ministerstwa Edukacji Narodowej o odwołanie egzaminów zewnętrznych. Zorganizowanie ich w dotychczasowej formule, czyli w szkołach, wiąże się z narażeniem zdrowia i życia tegorocznych ósmoklasistów, maturzystów i uczniów przystępujących do egzaminów zawodowych, a także nauczycieli, pracowników oświaty oraz rodzin i najbliższych wszystkich tych osób, czyli milionów Polaków.– czytamy we wpisie ZNP na Twitterze.

ZNP wsparła Polska Akademia Nauk, jej członkowie w liście skierowanym do prezydenta, premiera, marszałków Sejmu i Senatu oraz ministra edukacji zaapelowali, by poważnie rozważyć propozycję odwołania egzaminów zewnętrznych.

- Członkowie Komitetu Nauk Pedagogicznych, mając na uwadze przedstawione argumenty, apelują do Pana Prezydenta o wycofanie się z egzaminowania zewnętrznego uczniów – szczególnie w obecnej sytuacji podporządkowanej nieprzewidywalnej w przebiegu i skutkach pandemii. Poziom oświaty powinien stanowić przedmiot stałej, prawdziwej, odpowiedzialnej troski najwyższych władz państwowych – czytamy w liście PAN.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ