Społeczne

Znów brak chętnych na zagospodarowanie Domku Parkowego. Co dalej?

2022-07-06 10:30:00 BK

Miasto unieważniło drugi przetarg na dzierżawę nieruchomości położonej przy ul. Niecałej 7 w Kaliszu, znanej jako "Domek Parkowego". Po raz kolejny nikt nie zgłosił swojej oferty.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Pod koniec ubiegłego roku Miasto ogłosiło pierwszy przetarg na dzierżawę tej nieruchomości. Nie pojawiła się żadna oferta. Przetarg został unieważniony. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W związku z tym prezydent postanowił po raz kolejny ogłosić przetarg. Przedmiotem przetargu było oddanie w dzierżawę gruntu położonego w Kaliszu przy ul. Niecałej 7 o pow. 300 m², stanowiącego część Parku Miejskiego i będącego własnością Miasta Kalisza. "Domek Parkowego" o powierzchni użytkowej 47,36 m jest obiektem przeznaczonym do remontu i przebudowy na koszt dzierżawcy wraz z terenem niezbędnym do obsługi budynku i prowadzenia ogródka gastronomicznego.

Pisemne oferty dzierżawy można było składać do 30 czerwca. Tu również nikt się nie zgłosił. Na razie nie ma decyzji co dalej będzie z Domkiem Parkowego.

Szczegóły ogłoszenia TUTAJ

Przypomnijmy, że w kwietniu 2021 roku w Domku Parkowego doszło do tragedii. Pod Domek Parkowego przyszli pracownicy Izby Komorniczej. Zgodnie z planem miała zostać przeprowadzona eksmisja byłego najemcy lokalu, który zajmował go już bez umowy najmu. Mężczyzna zaryglował się w środku i nie chciał wpuścić urzędników. Na miejsce wezwana została policja oraz straż pożarna. Zgodnie z nakazem sądowym wyważone zostały drzwi lokalu. W środku służby znalazły ciało byłego najemcy. Targnął się na swoje życie.

Pisaliśmy o tym: https://calisia.pl/tragedia-w-domku-parkowego-w-kaliszu-policja-znalazla-cialo-bylego-najemcy-budynku,50299

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować