Motoryzacja

Zniknie niebezpieczne przejście dla pieszych na ul. Warszawskiej

2021-01-11 12:00:00 BK

Miasto poinformowało o likwidacji jednego z niebezpiecznych przejść dla pieszych u zbiegu ulic Warszawskiej oraz Kaszubskiej. W minionym roku doszło tam do tragicznego wypadku.

street view
street view

- Przejście zlokalizowane jest w ciągu drogi krajowej nr 12, która stanowi trasę tranzytową przez Kalisz. Występuje na niej bardzo duże natężenie ruchu kołowego, ze znacznym udziałem samochodów ciężarowych. Niewielka odległość od skrzyżowania z al. Gen. Sikorskiego sterowanego sygnalizacją świetlną powoduje powstawanie dużych kolejek pojazdów ustawiających się przed i za omawianym przejściem. Wskutek czego piesi przechodząc przez przejście są zasłonięci przez oczekujące pojazdy i kierowcy nadjeżdżający z przeciwnego kierunku są nieświadomi obecności pieszego na przejściu - wyjaśnia prezydent Krystian Kinastowski. - Ponadto kierowcy zbliżając się do skrzyżowania od strony ul. Łódzkiej często koncentrują się na sygnalizacji świetlnej i nie zwracają należytej uwagi na przejście przy ul. Kaszubskiej, co dodatkowo wpływa na występowanie niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych. Ich skutki są bywają niestety niekiedy tragiczne jak w styczniu ub. r. kiedy doszło tam do śmiertelnego potrącenia pieszego.

Prezydent podjął decyzję o likwidacji niebezpiecznego przejścia dla pieszych. Do tragicznego zdarzenia doszło tam w styczniu 2020 roku. Laweta potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych 62-latka. Mężczyzna zmarł na miejscu. Pisaliśmy o tym: https://calisia.pl/smiertelne-potracenie-na-ul-warszawskiej,42374

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ