Kultura

Znikające dziedzictwo - na ratunek zabytkom drewnianym. Spotkanie w Cafe Calisia

2020-10-13 11:00:00 red.

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

24 października, o godzinie 17:00 w Cafe Calisia odbędzie się spotkanie "Znikające dziedzictwo - na ratunek zabytkom drewnianym", w ramach projektu "Kultura Wczoraj, Dziś i Jutro". Wstęp wolny.

Fundacja Służba Niepodległej
Fundacja Służba Niepodległej

W Wielkopolsce posiadamy wiele cennych zabytków wzniesionych z drewna. Są wśród nich dwory i kościoły, ale też wiejskie chałupy czy wiatraki. Jednocześnie na historyczne obiekty - szczególnie te skromniejsze i mniej okazałe - czyha wiele zagrożeń. Jak możemy uchronić je przed niszczeniem i zachować dla przyszłych pokoleń?

Czym jest projekt #KulturaWczorajDziśJutro❔
 
Projekt "Kultura Wczoraj, Dziś i Jutro" ma na celu stworzenie platformy uczestnictwa w życiu kulturalnym Polski dla młodych ludzi zainteresowanych polskim dziedzictwem kulturowym. Chcemy stworzyć aktywnej społecznie młodzieży pole do refleksji nad kulturą, ale również pole do jej aktywnego kształtowania. Wychodzimy z założenia, że dziedzictwo kulturowe Polski powinno być propagowane oraz udoskonalane w sposób możliwie szeroki - z jednej strony jako dziedzictwo kultury duchowej, a z drugiej strony jako dziedzictwo kultury materialnej. Odwołując się do najlepszych tradycji polskiego dziedzictwa kulturowego projekt "Kultura Wczoraj, Dziś i Jutro" będzie składał się z seminariów, konferencji oraz paneli dyskusyjnych, na których młodzi ludzie będą mogli zapoznać się w zróżnicowanej formie z polskim dorobkiem kulturowym i będącą z nią związaną spuścizną aksjologiczno-intelektualną. Wydarzenia będą odbywać się na terenie całej Polski, głównie w oparciu o istniejące kluby Fundacji.
 
KIEDY: 24 października 2020 r.
GDZIE: Cafe Calisia, Aleja Wolności 6, Kalisz
O KTÓREJ: Startujemy o godz. 17:00 w sobotę!
 
UDZIAŁ: BEZPŁATNY! Ze względu na sytuację epidemiologiczną występuje limit miejsc. Zapisy odbywają się poprzez formularz
https://forms.gle/9VotGmwViYSiJ1aC9
_________________
HARMONOGRAM:
Godz. 17:00-17:45 - prelekcja "Co ratujemy?"
Godz. 17:45-18:15 - poczęstunek
Godz. 18:15-19:00 - prelekcja "Jak ratować drewnianą zabudowę?"
_________________
PRELEGENT:
 
Magdalena Nawrocka - studentka ostatnich lat architektury o specjalizacji ochrona zabytków na Politechnice Wrocławskiej oraz historii sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Specjalizująca się w architekturze Kalisza i okolic. Studiowała również na École Nationale Supérieure d’Architecture de Nantes. Będąc w zarządzie Koła Naukowego Historii Architektury koordynowała seminaria, warsztaty i wyjazdy naukowe. Współprowadziła redakcję Rynku i Sztuki i działała jako krytyk dla Dziennika Teatralnego
_________________
Organizator | Fundacja Służba Niepodległej
Współorganizator | Fundacja im. Bolesława Pobożnego
 
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu ,,Kultura - Interwencje 2020'' 
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ