Polityka

Znamy wyniki wyborów na Wójta Żelazkowa. Będzie druga tura

2022-07-11 03:30:00 red.

10 lipca mieszkańcy gminy Żelazków decydowali, kto będzie Wójtem przez najbliższe półtora roku. Znamy oficjalne wyniki wyborów przedterminowych. Po przeliczeniu głosów ze wszystkich komisji wyborczych największe poparcie uzyskał Michał Kraszkiewicz. Nie obejdzie się jednak bez drugiej tury.

fot. Calisia.pl
fot. Calisia.pl

Wyborcy głosowali w 8 obwodach wyborczych utworzonych na obszarze gminy. Uprawnionych do oddania głosu było ponad 7,5 tysiąca osób. Spośród 7 kandydatów największą liczbę głosów otrzymał 37-letni Michał Kraszkiewicz - 1514, 43,54% . Drugi w kolejności jest Adam Jakubowski - 895, 25,74% a trzeci Bogdan Muszyński - 488. Odbędzie się więc druga tura wyborów przedterminowych na fotel Wójta Gminy Żelazków. Dokładnie za 2 tygodnie - 24 lipca.

Do urn przyszło 3512 osób. Oddanych ważnie głosów było 3477. Frekwencja wyniosła 46,33%.

Oficjalne wyniki wyborów przedterminowych na Wójta Gminy Żelazków

Michał Marek Kraszkiewicz - 1514 głosów

Adam Andrzej Jakubowski - 895 głosów

Bogdan Jarosław Muszyński - 488 głosów

Zbigniew Michał Orlicz-Błoński - 217 głosów

Alicja Łuczak - 177 głosów

Agnieszka Dumańska - 130 głosów

Włodzimierz Czesław Czarnecki - 56 głosów

 

Wyniki w poszczególnych komisjach obwodowych na stronie: https://kalisz.kbw.gov.pl/aktualnosci/informacje/wybory-przedterminowe-wojta-gminy-zelazkow-zarzadzone-na-dzien-10-lipca-2022-r

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Te artykuły mogą cię zainteresować