Zmodernizowana kuchnia i pralnia w DPS-ie oddane do użytku

2019-06-26 12:03:00 red

Po ponad półrocznym remoncie oddane do użytku zostały kuchnia wraz z jadalnią oraz pralnia w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu. Zadanie zostało częściowo zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 roku.

fot. MW
fot. MW

- Dla potrzeb mieszkańców Dom Pomocy Społecznej dysponuje teraz piękną i nowoczesną pralnią oraz kuchnią. Myślę, że nasi mieszkańcy są szczęśliwi, że będą mogli korzystać z domowego jedzenia – mówi Halina Szalska, dyrektor DPS.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali prezydent Krystian Kinastowski, wiceprezydent Mateusz Podsadny, skarbnik Miasta Kalisza Irena Sawicka, dyrektor MOPS Eugenia Jahura, dyrektor DPS Halina Szalska, przedstawiciel pracowników DPS oraz Dariusz Witoń i Tomasz Grochowski – Bardzo się cieszymy, że ta inwestycja się już zakończyła i dostajecie Państwo do użytku stołówkę z całym zapleczem kuchennym. Myślę, że to miejsce będzie służyło nie tylko do spożywania posiłków, ale mam nadzieję że będzie centrum aktywności – mówi prezydent Kinastowski.

W ramach zadania zostały wykonane prace remontowe: wymieniono okna i drzwi, postawiono ściany działowe, położono płytki, zamontowano oświetlenie oraz instalacje wentylacji mechanicznej, wykonano izolację ścian chłodni.

Ponadto zostały zakupione regały, stoły, zlewy, okapy, naświetlacz do dezynfekcji, dwie pralko-wirówki oraz suszarka bębnowa. Łączna wartość zakupionego i dostarczonego sprzętu wynosi 94.570,77 zł brutto.

Całkowita wartość robót to 1.543.460,53 zł brutto.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ