Zmagania młodych sportowców na Stadionie Miejskim. Zapłonął znicz olimpijski [zdjęcia, wideo]

2019-06-12 12:20:00 BK

Prawdziwe Igrzyska Olimpijskie rozpoczęły się 12 czerwca, na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej. Ruszył Kaliski Dzień Sportu Szkolnego, w którym wystartowało 28 szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Wydarzenie sportowe rozpoczął ceremoniał na wzór Igrzysk Olimpijskich. Uczestnicy przemaszerowali z transparentami na płycie Stadionu Miejskiego. Następnie wciągnięta została na maszt flaga olimpijska, a także zapalony został symboliczny znicz.

- Po raz kolejny Kaliski Szkolny Związek Sportowy podsumował cały rok szkolny. Na Stadionie Miejskim odbywa się Złoty Myting, podczas którego o rekordy życiowe i nagrody powalczy 8 najlepszych zawodników z całego sezonu, z poszczególnych szkół – mówił Waldemar Olszyna, wiceprzewodniczący KSZS. - Uczniowie szkół ponadpodstawowych rozegrają mecz piłki nożnej, natomiast dziewczyny zagrają mecz koszykówki w formule 3×3. Kaliski Dzień Sportu Szkolnego to podsumowanie roku szkolnego oraz integracja wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczniowie zapoznają się z ceremoniałem olimpijskim, uczestniczą w przemarszu i zapalają znicz olimpijski.

Ceremonia rozpoczęcia imprezy.

Uczniowie startują w takich konkurencjach jak skok wzwyż, skok w dal, chód czy bieg przez płotki.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ