Złote medale dla "Kruk Gym" w Pucharze Polski Muaythai

2022-12-06 10:00:00 KRUK GYM

W miniony weekend zawodnicy Kaliskiego Centrum Sportowego KRUK GYM z pełnym sukcesem rywalizowali w Otwartym Pucharze Polski Muaythai - dzieci i kadeci 2022 - Lisia Góra k. Tarnowa.

Z naszego klubu wystartowało dwoje podopiecznych ALEKSANDRA KRUKA. JAKUB PIETRZAK zdobył złoty medal w kat. dzieci młodsze10-11 lat do 42kg. W walce półfinałowej Kuba pokonał dwukrotnego mistrza kraju i obrońcę pucharu z zeszłego roku Nikodema Nycza z "Maximusa" Kraków deklasując go w każdej płaszczyźnie sztuki walki tajskiego boksu. W walce o złoto starł się z Adamem Pietraszakiem z KLINCZ Kielce. Finał był bardziej wyrównany ale w 2 ostatnich rundach po korektach taktycznych w narożniku z trenerem Maciejem Kaczmarkiem ,Kuba dał z siebie wszystko żeby zdobyć puchar dla Kalisza.

Sukces jest tym cenniejszy ponieważ nasz zawodnik walczył z zawodnikami o kategorię wagową cięższymi z lepszymi warunkami fizycznymi a sam był początkowo przygotowany do turnieju w 38kg - podsumowuje trener.

IGOR MIKLAS zdobył złoty medal w kat. kadet do 63,5kg. W walce półfinałowej miał rywalizować z reprezentantem Niemiec z klubu "Double Touch" Drezno ale z powodu choroby walka nie odbyła się.

Igor awansował od razu do finału i tam spotkał się z Oskarem Skowronkiem również z KLINCZ Kielce. Finał przebiegł pod dyktando naszego zawodnika pokonując rywala w pierwszej rundzie przed czasem kończąc typowo tajskimi technikami łokieć/kolano.

Bardzo się cieszymy bo powrócił do ringu po półrocznej przerwie od walk z powodu złamanego nadgarstka i po rocznej do ringu muaythai. Nie wiedzieliśmy jak jego organizm zareaguje ale po tej kontuzji nie widać już żadnych śladów. Igor w tym roku wygrał wszystkie swoje pojedynki przed czasem także w MP K-1.
Dziękujemy rodzicom za wsparcie logistyczne i bezpieczną podróż - podsumował trener.