Społeczne

Złota Rączka dla seniora

2022-07-17 16:00:00 UM Kalisz

Seniorzy powyżej 60. roku życia, zamieszkujący na terenie Kalisza, mogą w swoich domach skorzystać z bezpłatnych, drobnych usług naprawczych i technicznych w ramach programu "Złota Rączka" dla seniora.

UM Kalisz
UM Kalisz

Naprawy nie mogą wymagać natychmiastowych interwencji, specjalistycznej wiedzy oraz uprawnień, ale można zgłaszać drobne usługi naprawcze np.: nieszczelność baterii, zepsute klamki i zamki, regulacja i konserwacja drzwi, okien, przymocowanie luster, obrazów, karniszy, półek, wymiana żarówki, zatkane odpływy itp.

Senior nie płaci za usługę. Ponosi natomiast koszty zakupu niezbędnych do naprawy materiałów, np. klamek, zamków, żarówek itp. Pierwsza wizyta pracownika technicznego to wstępne oględziny i jeśli to możliwe - naprawa usterki na miejscu. W przypadku konieczności dokonania zakupu niezbędnych do naprawy materiałów, wymagana jest druga wizyta pracownika technicznego i usunięcie usterki. W sytuacji braku możliwości naprawy organizator zastrzega sobie prawo do odmowy wykonania usługi.

Zgłoszenia usterek przyjmowane są jednorazowo w trakcie trwania programu na nr tel. 507 519 750 w poniedziałki w godzinach od 19.00 do 21.00. Termin realizacji usługi od momentu telefonicznego zgłoszenia usterki wynosi maksymalnie do dwóch tygodni. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada lub do wyczerpania środków finansowych.

W ciągu trzech miesięcy z usług naprawczych skorzystało 147 seniorów. Najczęściej usuwanymi awariami są zepsute zamki, i klamki, nasmarowanie skrzypiących drzwi czy przymocowanie luster, obrazów, karniszy, uchwytów.

"Złotą Rączkę" dla seniora świadczy Wielobranżowy Zakład Usługowy Marek Dudowicz z siedzibą przy ul. Racławickiej 35 w Kaliszu. Koszt realizacji usług naprawczych zgodnie z zawartą umową wynosi łącznie 40 000 zł i jest finansowany z budżetu Miasta Kalisza.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować