Żeglowali na Piaskach

2010-09-16 10:14:53 UM Ostrów

VII Ostrowski Piknik Żeglarski odbył się nad Zalewem Piaski – Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. Zmagania na wodzie trwały od 10 do 13 września. Startowali zawodnicy z Ostrowa, Kalisza, Pleszewa i Ostrzeszowa.

W trakcie pikniku zorganizowano pokazy ratownictwa wodnego, była turystyka kajakowa i wieczorna biesiada żeglarska z szantami w roli głównej. W części sportowej w zawodach udział wzięli zawodnicy w różnych grupach wiekowych: od 9-11, powyżej 11 lat i starsi.
Nad sprawnym przebiegiem zmagań czuwali: Piotr Koniarek i Witold Chołast oraz sędziowie: Marek Furmanowicz i Paweł Lichnowski.
Wyniki:
Klasa Optymist – Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego
Młodzik młodszy – Igor Dominiak, Igor Jędrusik, Paweł Wołowicz
Młodzik – Julia Kostrzewa, Piotr Galewicz, Matylda Konarska
Klasa Cadet – o Puchar Przewodniczącego Rady miejskiej
1. Adam Zieliński, Szymon Szkudlarek
2. Anna Katarzyniak, Jakub Mikołajczyk
3. Karolina Koniarek, Monika Rosada
Klasa 420 – o puchar starosty ostrowskiego
1. Jakub Koniarek, Jędrzej Szkudlarek
2. Karolina Kurtyka, Jakub Kurtyka
3. Witold Chołast, Karol Żmudka
Regaty o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 - Jakub Chołast, Patrycja Wolowicz, Monika Rosada
Regaty „Błekitna Wstęga Zalewu Piaski – Szczygliczka” o Puchar Komandora Jacht Klubu „Nord” - Karol Kurtyka, Jakub Kurtyka
Regaty Oldbojów – Klasa Optimist - Karol Kurtyka, Daniel Sysiak, Witold Chołast
Organizatorem pikniku był Uczniowski Klub Żeglarski Trawers działający przy Szkole Podstawowej nr 9 .

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ