Kultura

Żeby maluchy czuły się bardziej bezpiecznie

2019-08-08 11:07:18 reklama@calisia.pl

Nowe książki dla dzieci w bogatej kolekcji Wydawnictwa MARTEL ukazały się właśnie w sprzedaży. Seria estetycznych, kartonowych książeczek ma wytłumaczyć dzieciom cel istnienia karetek, pojazdów straży pożarnej, radiowozów policyjnych i pomocy drogowej.

Kartonowe pojazdy
Kartonowe pojazdy

W każdej z książeczek znajdziemy prostą historię ilustrującą znaczenie tych pojazdów. Dla dzieci już sam widok książeczek w kształcie samochodów jest atrakcyjny. Ważne jednak, aby dorośli wytłumaczyli najmłodszym DLACZEGO te właśnie pojazdy tak się wyróżniają i jaka jest ich rola.

Najmłodsi z uwagą będą słuchać historii o zasłabnięciu babci i szybkiej reakcji załogi karetki pogotowia czy o dzielnym strażaku Tomku. Dzięki opowieściom o bohaterach niosących innym pomoc, dzieci zrozumieją na czym polega działanie służb ratunkowych.

Wspólne spędzanie z dzieckiem bezcennych chwil przy takich książkach to nie tylko wielka radość, ale również kształtowanie jego świadomości, wskazywanie dziecku odpowiednich zachowań w obliczu różnych zagrożeń.

Dlatego polecamy te miłe dla oka i pouczające kartonówki. Dostępne są w sklepie online Wydawnictwa MARTEL pod adresem księgarni internetowej Wydawnictwa MARTEL 

 

 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ