Kultura

Żeby maluchy czuły się bardziej bezpiecznie

2019-08-08 11:07:18 reklama@calisia.pl

Nowe książki dla dzieci w bogatej kolekcji Wydawnictwa MARTEL ukazały się właśnie w sprzedaży. Seria estetycznych, kartonowych książeczek ma wytłumaczyć dzieciom cel istnienia karetek, pojazdów straży pożarnej, radiowozów policyjnych i pomocy drogowej.

Kartonowe pojazdy
Kartonowe pojazdy

W każdej z książeczek znajdziemy prostą historię ilustrującą znaczenie tych pojazdów. Dla dzieci już sam widok książeczek w kształcie samochodów jest atrakcyjny. Ważne jednak, aby dorośli wytłumaczyli najmłodszym DLACZEGO te właśnie pojazdy tak się wyróżniają i jaka jest ich rola.

Najmłodsi z uwagą będą słuchać historii o zasłabnięciu babci i szybkiej reakcji załogi karetki pogotowia czy o dzielnym strażaku Tomku. Dzięki opowieściom o bohaterach niosących innym pomoc, dzieci zrozumieją na czym polega działanie służb ratunkowych.

Wspólne spędzanie z dzieckiem bezcennych chwil przy takich książkach to nie tylko wielka radość, ale również kształtowanie jego świadomości, wskazywanie dziecku odpowiednich zachowań w obliczu różnych zagrożeń.

Dlatego polecamy te miłe dla oka i pouczające kartonówki. Dostępne są w sklepie online Wydawnictwa MARTEL pod adresem księgarni internetowej Wydawnictwa MARTEL 

 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ