Motoryzacja

Zderzenie motocykla i ciężarówki w miejscowości Borek. Kierowca jednośladu był nietrzeźwy

2020-05-20 16:30:00 red. za KMP Kalisz

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dziś w Miejscowości Borek. W wyniku zderzenia samochodu ciężarowego i motocykla obrażeń doznał 55-letni kierowca jednośladu. Obaj kierowcy stracili prawa jazdy.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Dziś po godzinie 6:00 rano Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Borek. Skierowani na miejsce funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ustalili wstępnie przebieg zdarzenia. 21-letni kierowca samochodu ciężarowego podczas manewru zawracania nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem, który jechał z przeciwnego kierunku. W wyniku zderzenia pojazdów obrażeń doznał 55-letni kierowca jednośladu. Jak wykazało badanie miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

Obaj kierowcy mają zatrzymane prawa jazdy. Kierowca samochodu ciężarowego w związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego, które skutkowało realnym i bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia innych osób. Natomiast motocyklista w związku z kierowaniem pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Apelujemy do kierujących samochodami oraz motocyklami o wzajemny szacunek na drodze. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne i innych. Traktowanie drogi jak toru wyścigowego dla motocykli kończy się niejednokrotnie tragedią. Większość motocyklistów na naszych drogach to ludzie respektujący przepisy. Są to osoby świadome zagrożeń, więc sami ich nie stwarzają, chroniąc życie swoje, swoich pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niestety zdarzają się i tacy, u których górę nad rozsądkiem bierze brawura i brak poszanowania dla bezpieczeństwa innych.

Ważne jest także zachowanie kierujących samochodami wobec motocyklistów. Nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu, brak sygnalizowania skrętu, bądź zmiana pas ruchu, nie upewniwszy się czy taki manewr można bezpiecznie wykonać, to jedne z głównych wykroczeń popełnianych przez kierowców samochodówOsoby siedzące za kierownicą samochodów powinny pamiętać, że motocykliści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy mają takie same prawa jaki i oni. Trwa sezon motocyklowy, więc zanim wykonamy manewr, korzystajmy z lusterek w samochodzie, by upewnić się czy nie narazimy na niebezpieczeństwo kierującego jednośladem.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ