Zbliża się rocznica rozstrzelania w lesie skarszewskim

2012-01-15 18:58:04 UM Kalisz

Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa zaprasza do udziału w styczniowych uroczystościach patriotycznych.

19 stycznia przypada 67. rocznica rozstrzelania w lesie skarszewskim 56 działaczy Polskiego Podziemia. Z tej okazji o godzinie 12:00 w lesie w Skarszewie a następnie na cmentarzu przy ul. Łódzkiej przedstawiciele władz samorządowych złożą kwiaty na zbiorowej mogile.
O godzinie 18.00 w Kościele Garnizonowym odprawiona zostanie msza św. w intencji ofiar. Po mszy delegacja władz miasta złoży kwiaty pod tablicą pamiątkową.
23 stycznia w 67. rocznicę wyzwolenia Kalisza spod okupacji hitlerowskiej. O godzinie 12.00 rozpocznie się uroczystość ogólnomiejska na Głównym Rynku, złożone zostaną kwiaty pod tablicą pamiątkową na ścianie ratusza, na Cmentarzu Wojskowym oraz na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ