Zbierali krew w ZS w Opatówku

2011-02-21 18:28:06 Starostwo Powiatowe

Ponad 15 litrów krwi zebrano podczas kolejnej akcji w Zespole Szkół im. St. Mikołajczyka w Opatówku. To już 15. akcja Honorowego Oddawania Krwi w tej szkole.

Akcja odbyła się na w specjalnym ambulansie, gdzie kaliskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przygotowało specjalne stanowiska do poboru krwi. Tradycyjnie już, zarówno w gronie pełnoletnich uczniów, jak i nauczycieli nie zabrakło chętnych, by podzielić się tym najcenniejszym lekiem. Wcześniej każdy dawca przeszedł odpowiednie badania. Akcje te w szkole w Opatówku organizowane są dwa razy w roku.
- Nigdy jeszcze nie było sytuacji, by brakowało uczniów w naszej szkole chętnych do oddania krwi, gdyż młodzież jest świadoma, że w ten sposób może pomóc drugiemu człowiekowi- mówi koordynator i organizator akcji była Agnieszka Marciniak, nauczyciel wychowania fizycznego z ZS im. St. Mikołajczyka w Opatówku .
Akcje zbiórki krwi w „ogrodniku” w Opatówku odbywają się cyklicznie.
- Jestem zadowolony z tego, że nasza powiatowa szkoła co kilka miesięcy potrafi zorganizować akcję i znaleźć chętnych uczniów, by wspomóc Stację Krwiodawstwa z pozyskaniu tego cennego leku. Chętnych, jak się okazuje, nie brakuje. A to cieszy, bo widać, że młodzież potrafi się bezinteresownie dzielić tym, co drugiemu człowiekowi może uratować życie- mówi starosta kaliski Krzysztof Nosal.
W lutowej zbiórce krwi wzięło udział 34 uczniów i kilku nauczycieli. W efekcie czterogodzinnej zbiórki oddano ponad 15 litrów krwi.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ