Edukacja

Zaprojektuj i wybuduj swoją przyszłość

2021-04-12 09:32:42 reklama@calisia.pl

fot. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu
fot. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu

Ósmoklasisto, zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać naszą szkołę?

Podpowiadamy

 

Technikum Budowlano – Elektryczne, Technikum Budowy Fortepianów, Liceum Sztuk Plastycznych oraz Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1 to dobry pomysł. Dają one ogromne możliwości kształcenia w różnych kierunkach. Można w nich zdobyć zarówno kwalifikacje techniczne i artystyczne. Szkoła przygotowuje do egzaminów maturalnych oraz zawodowych, umożliwiających kontynuowanie nauki na studiach.

Nauczyciele przedmiotów zawodowych w technikum i szkole branżowej oraz przedmiotów artystycznych w plastyku, to przede wszystkim praktycy. Ich wiedza pozwala uczniom na zapoznanie się z warunkami panującymi na współczesnym rynku pracy.

Współpracujemy z wieloma firmami, co daje możliwość odbycia w nich praktyk.
Ta praktyczność kształcenia jest więc kluczem do edukacji w technikach i branżówce.

Techniczne i kreatywne zajęcia pozwalają na zdobycie wiedzy, ale również pewnego zawodu.

Przychodząc do naszej szkoły do klas branżowych, technikum i plastyka masz zawód w ręku – to daje znaczną przewagę na rynku pracy,

Przyjemniej jest chodzić do pracy, jeśli robi się to, co się lubi a dzięki naszej szkole możesz połączyć przyjemne z pożytecznym.

Nasza szkoła organizuje płatne staże zawodowe w lokalnych firmach i współpracuje z uczelniami wyższymi.

Mamy własne warsztaty szkolne dla zawodu: technik budownictwa, technik budowy i strojenia fortepianów i pianin, klas Branżowej szkoły oraz odrębny budynek z pracowniami artystycznymi dla Liceum Sztuk Plastycznych. Atutem jest również własna strzelnica dla klas mundurowych, nowoczesna siłownia, sala fitness oraz hala sportowa „Olimpia”.

Nasz zespół usytuowany jest w centrum miasta z dobrym dostępem komunikacyjnym.

W naszej placówce poczujesz się bezpiecznie, gdyż dysponujemy elektronicznym zabezpieczeniem wejścia do budynku oraz rozbudowanym monitoringiem.

Specjalistyczne kształcenie i możliwość natychmiastowego podjęcia pracy nie zamykają drogi do dalszej edukacji.

Takie przygotowanie da Ci pewny start w dobrą przyszłość.

 

Nie zwlekaj! Wybierz jedną ze szkół!

 

Technikum Budowy Fortepianów: zawód - technik budowy i strojenia fortepianów i pianin

Technikum Budowlano - Elektryczne: zawody - technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, technik budownictwa (odział mundurowy), technik elektryk, technik geodeta

Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1: zawody – elektryk, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, murarz-tynkarz

Liceum Sztuk Plastycznych: zawód - plastyk w specjalnościach: aranżacja wnętrz, renowacja elementów architektury, ceramika artystyczna oraz NOWOŚĆ wzornictwo – projektowanie wyrobów artystycznych.

 

Możesz znaleźć nas na stronach: www.zsp2.kalisz.pl, www.facebook.com/zsppkalisz, www.instagram.com/zsppkalisz

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ