Społeczne

Zapraszamy na rajd po Kaliszu i piknik rodzinny na terenie Leśnego Centrum Edukacji „Las Winiarski”!

2019-09-17 07:00:00 reklama@calisia.pl

W niedzielę 22 września 2019 r. odbędą się dwa wspaniałe wydarzenia: rajd rowerowy oraz piknik rodzinny, na które serdecznie zapraszamy. Do wygrania 1000 nagród!, a podczas pikniku darmowa grochówka i nie tylko... 

O godzinie 10.00 z parkingu przy Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (wjazd od ul. Ułańskiej) wyruszy rajd rowerowy, w którym każdy może wziąć udział. Chętni powinni przyjechać wcześniej, aby na miejscu dokonać zgłoszenia (rejestracja od godz. 9:00). Na uczestników rajdu czekają pakiety startowe w formie upominków. Trasa rajdu jest malownicza i biegnie w zdecydowanej większości ścieżkami rowerowymi. Na mapce prezentujemy szczegółowy przebieg rajdu.

O godzinie 11.00 na terenie Leśnego Centrum Edukacji „Las Winiarski” przy ul. Gajowej rozpocznie się piknik rodzinny, podczas którego na uczestników czeka moc atrakcji, m.in.:

 • Pokaz akrobacji rowerowych,

 • Trening i konkurs skoczności prowadzony jednego z najlepszych dunkerów w Polsce – Arkadiusza „Aro” Przybylskiego,

 • Zwariowane rowery – możliwość spróbowania sił na nietypowych jednośladach,

 • Energorowery i tor slot car – wyścigi aut napędzanych siłą waszych nóg,

 • Miasteczko rowerowe,

 • Gry i konkursy z nagrodami (1000 nagród!),

 • Animacje dla dzieci,

 • Możliwość dokonania przeglądu technicznego i znakowania rowerów,

 • Dla dorosłych – alkogogle czyli zabawa ku przestrodze,

 • Darmowy poczęstunek - grochówka z kotła, napoje, owoce, drożdżówki, kanapki.

 

Kalisz. Czas na Twój ruch!

Trasa rajdu przedstawia się następująco:

 • START RAJDU: parkingu przy Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (wjazd od ul. Ułańskiej).

 • META RAJDU I MIEJSCE PIKNIKU: Leśne Centrum Edukacji „Las Winiarski” przy ul. Gajowej.

 

 

 

Organizator: Lider Projekt Sp. z o.o., Al. Marcinkowskiego 1/3, 61-745 Poznań, tel. 61 828 08 11 na zlecenie Miasta Kalisza.

Wydarzenia są częścią kampanii realizowanej w ramach projektu pn. "Rozwój systemu komunikacji publicznej Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej wraz z modernizacją oświetlenia ulicznego - Miasto Kalisz" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ