Zapowiedź 6. kolejki TravelShops Ligi Kaliskiej

2019-05-24 13:00:00 KALPNS/Paweł Olek

W najbliższą sobotę od godziny 14.00 Majkowskie Wembley będzie świadkiem szóstej już odsłony zmagań w TravelShops Lidze Kaliskiej. Do rozegrania zaplanowano tradycyjnie 5 spotkań.

O 14.00 opromienione pierwszym zwycięstwem FC Szczypiorno będzie chciało podtrzymać serię punktową przeciw doświadczonej ekipie MeyerTool Kalisz. Aby odbić się od ostatniego miejsca w ligowej tabeli drużyna ze Szczypiorna potrzebuje kolejnych zdobyczy, a na drodze Patrykowi Figlowi, Arturowi Janiakowi czy Krzysztofowi Krzysztofczykowi w osiągnięciu tego celu staną m.in. bardzo doświadczeni na kaliskich boiskach Michał Ciesielski, Jacek Rosadziński czy Maciej Sowiński. Dla ekipy Meyera 3 punkty w tym meczu to pozycja obowiązkowa w rywalizacji o ligowe podium na koniec sezonu.

50 minut później rozpocznie się spotkanie Kanonierów GUF Kalisz i AZP Poster Kalisz. Trzecia i czwarta drużyna w aktualnej tabeli przystąpią do zawodów w odmiennych nastrojach – Kanonierzy po pokonaniu w ostatnich minutach Smart Logistika, AZP Poster po wysokiej porażce z Efektem. Oba zespoły wydają się być najpoważniejszymi kandydatami do zdobycia trzeciego miejsca w tabeli na koniec sezonu i w sobotę stoczy się o to zażarta walka.

O 15.40 zaplanowano spotkanie Wild Boyz z Drużyną A. Doświadczenie obu ekip nakazuje upatrywać w starciu 6. i 8 . drużyny w tym sezonie zaciętego i wyrównanego widowiska. Paweł Osiński dla Wild Boyz i Tomasz Ogrodniczak dla Drużyny A w sumie zdobyli już tej wiosny 18 bramek – i to powstrzymanie każdego z nich będzie kluczowe dla wyniku spotkania.

Weekendowi Kopacze doznali w minioną sobotę niespodziewanej porażki z FC Szczypiorno. Tym razem czeka ich o wiele trudniejsze zadanie. Efekt Podzborów jest rozpędzony i z kolejki na kolejkę pochłania kolejnych rywali (nie licząc porażki 8:9 w szalonym meczu z MeyerToolem). Zapowiada się trudny dzień dla młodego golkipera Weekendowych – Michała Andrzejaka, który będzie musiał uporać się z atakami Pawła Lisieckiego, Adama Kałużnego czy Miłosza Matuszewskiego. Chyba że Kopacze zdołają dzięki sile ofensywnej Patryka Michnika, Tomasza Andrzejaka czy Patryka Sołtysiaka przesunąć ciężar gry na połowę boiska Efektu – wtedy każdy wynik będzie możliwy.

Sobotnie zmagania na Majkowskim Wembley zamknie pojedynek liderów – Auto-Fox z przedostatnią drużyną Smart Logistik. Liderujący Auto-Fox w ostatnich kolejkach kilkakrotnie uciekał spod topora, przeżywając wpierw trudne momenty na boisku – ale ostatecznie wychodząc z pojedynku zwycięsko. Smart Logistik gra waleczną i zaangażowaną piłkę nożną, ale póki co prawdziwy potencjał i 3 punkty udało się zgarnąć tylko w starciu z AZP Poster Kalisz. Kiedy będzie lepsza okazja na przełamanie niż teraz, według dobrze znanej zasady “Bij mistrza”?

Zapraszamy w sobotę od 14.00 na Majkowskie Wembley by na własne oczy przekonać się, że TravelShops Liga Kaliska dostarcza wielu sportowych emocji i z tygodnia na tydzień trwale zapisuje się na sportowej mapie Kalisza.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ