Sport

Zapowiedź 1. kolejki Bartex Ligi Kaliskiej sezonu wiosna 2020

2020-06-05 18:00:00 Paweł Olek

Po długiej i nieoczekiwanej przerwie, związanej z pandemią COVID-19 na boiska wracają zawodnicy występujący pod auspicjami stowarzyszenia Kaliska Amatorska Liga Piłki Nożnej Sześcioosobowej. Sezon wiosenny Bartex Ligi Kaliskiej z przyczyn osobisty zostanie rozegrany w trybie skróconym.

fot. Kaliska Amatorska Liga Piłki Nożnej Sześcioosobowej
fot. Kaliska Amatorska Liga Piłki Nożnej Sześcioosobowej

Do zmagań przystąpi 12 zespołów, które w wyniku losowania zostały podzielone na dwie, sześciozespołowe grupy.

W grupie A znalazły się drużyny:

- Asnyk Kalisz

- Auto-Fox

- Drużyna A

- Efekt Podzborów

- TB Transport Bodek

- Wild Boyz Bartex

W grupie B znalazły się drużyny:

- AZP Poster Kalisz

- Kaliskie Orły

- KZL Kalisz

- Smykałki 2115

- THC Opatówek

- Weekendowi Kopacze

Oczywiście z uwagi na bieżącą sytuację rozgrywkom będą towarzyszyły specjalne obostrzenia związane z dezynfekcją, brakiem publiczności, obowiązkową przerwą między spotkaniami.

Pierwsza kolejka zostanie rozegrana w sobotę, 6 czerwca 2020 r. Zaplanowano sześć spotkań.

14.00 - Smykałki 2115 vs KZL Kalisz

Tradycyjnie już w meczu otwarcia wystąpi obrońca tytułu. Smykałki 2115 jesienią zdecydowanie wygrały całą ligę i tym razem w roli jednego z faworytów przystąpią do obrony tego tytułu. Na pierwszy ogień przeciwstawi im się ekipa KZL Kalisz. Młodzi zawodnicy KZL w sezonie halowym rozwijali się z każdym kolejnym turniejem - teraz czas na debiut w piłce sześcioosobowej. Oczywistym faworytem są Smykałki, ale będzie to mecz dwóch młodych ekip, więc możemy spodziewać się szybkiego tempa gry.

15.00 - Efekt Podzborów vs Auto-Fox

Zmagania w grupie A zainaugurowane zostaną z wysokiego pułapu - starciem 3 i 4 ekipy poprzedniego sezonu. Auto-Fox to pierwsi mistrzowie rozgrywek pod auspicjami KALPNS, Efekt dotąd za każdym razem meldował się na podium. W sezonie zimowym Efekt nie miał sobie równych, zwyciężając w halowym cyklu KALPNS Grand Prix. Faworytem sobotniego starcia wydaje się właśnie Efekt, ale Auto-Fox będzie miał kilku zawodników, których zlekceważenie będzie poważnym błędem. Zapowiada się bardzo dobre spotkanie.

16.00 - AZP Poster Kalisz vs Weekendowi Kopacze

Dwie drużyny które w sezonie halowym regularnie spotykały się ze sobą w turniejach, a szala zwycięstwa przechylała się z jednej ekipy na drugą. Jesień tak dla Kopaczy, jak i dla AZP Poster była bardzo niesatysfakcjonująca i z pewnością oba zespoły będą chciały rozpocząć wiosenne zmagania od 3 punktów. Atutem Weekendowych Kopaczy będzie młodość i polot, atutem AZP Poster - doświadczenie zawodników, którzy w większości przekroczyli 35 rok życia. Który atrybut wygra? Dowiemy się już jutro.

17.00 - THC Opatówek vs Kaliskie Orły

Mecz dwóch ekip, które de facto debiutują w rozgrywkach piłki nożnej sześcioosobowej pod auspicjami KALPNS. THC zaliczyło niezłe występy w turniejach halowych i wygląda na to, że z meczu na mecz będa zdobywać cenne doświadczenie. Kaliskie Orły to wielka niewiadoma - drużyna która do rozgrywek zgłosiła się w ostatniej chwili. Czym nas zaskoczą? Murawa zweryfikuje.

18.00 - Wild Boyz Bartex vs TB Transport Bodek

Wild Boyz ubiegłej jesieni zaliczyli bardzo dobry początek rozgrywek (na pewnym etapie byli nawet liderem tabeli) - ale w dalszej części sezonu wypadli z walki o podium. TB Transport Bodek to w sporej części spadkobiercy ekipy FC Szczypiorno - ale po zmianie nazwy, barw i części składu czeka ich nowe rozdanie. Ważny mecz dla obu ekip i 3 punkty będą niezwykle istotne w rywalizacji w trudnej grupie.

19.00 - Asnyk Kalisz vs Drużyna A

Na sam koniec - chyba danie główne pierwszej kolejki. Asnyk to legendarna drużyna na kaliskiej scenie piłki nożnej sześcioosobowej. Wiele sukcesów na koncie i powrót po kilku latach przerwy od regularnych rozgrywek ligowych. Na start zmierzą się z rewelacją sezonu jesiennego - Drużyną A. Biało-niebiescy w znakomitym stylu zajęli drugie miejsce w tabeli, ustępując tylko Smykałkom.

Zapowiada się dużo piłkarskich emocji na boisku przy ul. Granicznej.

Tym razem nie możemy zaprosić kibiców bezpośrednio na obiekt, ale zachęcamy do śledzenia rozgrywek w mediach społecznościowych.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ