Społeczne

Zakończyły się XXVIII Kaliskie Dni Trzeźwości

2023-09-18 19:00:00 UM Kalisz

17 września na Stannicy Harcerskiej przy ul. Wypoczynkowej odbył się Festyn Rodzinny zakańczający XXVIII Kaliskie Dni Trzeźwości.
 

UM Kalisz
UM Kalisz

Uroczyście zakończyliśmy XXVIII Kaliskie Dni Trzeźwości podczas festynu rodzinnego zorganizowanego w trybie "Małego Granta" przez Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym i Uzależnionym od Alkoholu i Ich Rodzinom „ŻYCIE”. Wiceprezydent Mateusz Podsadny podsumował wszystkie działania podjęte w ramach tegorocznych obchodów oraz podziękował za współpracę wszystkim zaangażowanym. Dla uczestników przygotowano poczęstunki gastronomiczne, program artystyczny, dmuchańce, animacje, występ kabaretowy, loterię fantową, zabawę taneczną, koncert. Zorganizowano również stoiska profilaktyczno-edukacyjne z zakresu profilaktyki uzależnień.

W ubiegły weekend w ramach obchodów XXVIII Kaliskich Dni Trzeźwości odbył się również XI Rajd pieszy Leśny Ludek dla dzieci ze świetlic i Domu Dziecka, współorganizowany przez Związek Harcerstwa Polskiego i Urząd Miasta Kalisza. Trasa rajdu rozpoczynała się przy ul. Niecałej przy wejściu do Parku Miejskiego. Punkty na których dzieci wykonywały różne zadania o charakterze profilaktyczno – edukacyjnym, były porozstawiane po całym parku a meta znajdowała się na Przystani. Rajd zakończył się wspólnym piknikiem, prezentacją prac wykonanych przez dzieci i wręczeniem nagród dla każdej uczestniczącej grupy. W tegorocznym rajdzie uczestniczyło ok. 90 dzieci.

W sobotę o godz. 19.00 wyruszył VII Rajd Rowerowy Kalisz świeci przykładem. Uczestniczyło w nim około 300 rowerzystów . Trasa liczyła około 10 km. Wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety odblaskowe tj. kamizelki, opaski odblaskowe, chusty. Na zakończenie rajdu odbył się piknik w siedzibie Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych. Organizatorem Rajdu była Komenda Miejska Policji w Kaliszu oraz Urząd Miasta Kalisza. Rajd zabezpieczała również Straż Miejska.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować