Kultura

Zakończył się tydzień warsztatów wakacyjnych w MDK

2020-07-06 15:30:00 MDK/Łukasz Pieniążek

W miniony piątek, 3 lipca zakończyły się warsztaty wakacyjne, które Młodzieżowy Dom Kultury przygotował dla swoich wychowanków. Pierwszy tydzień wakacji młodzi artyści spędzili uczestnicząc w różnorodnych zajęciach: tanecznych, wokalnych, akrobatycznych, umuzykalniających, plastycznych, sensorycznych oraz projektowo – krawieckich.

fot. MDK
fot. MDK

Efektem tych artystycznych działań wakacyjnych były m. in wielkoformatowe, abstrakcyjne prace inspirowane sztuką LAND ART–u, które ożywiły MDK–owskie „podwórko”, łapacze snów wykonane przez najmłodszych uczestników warsztatów podczas zajęć kreatywno–sensorycznych, a także wspaniałe worko-plecaki oraz torebki na pas, które powstały ze starych nogawek jeansowych, zaprojektowane i uszyte podczas maratonu krawieckiego „Nogawka Challenge”. Uczestnicy zajęć projektowo–krawieckich zapoznali się także z podstawami ekoprintingu i tą metodą ozdobili Eko-torby na zakupy.

Ponadto zajęcia taneczne, instrumentalne, plastyczne przyczyniły się do rozwijania zainteresowań uczestników, a grupa wokalna z pracowni WOKALMANIA oraz Zespół Muzyki Dawnej „Alla Semibreve”, przygotowały repertuar, który zostanie wykorzystany do pracy w nowym roku szkolnym.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ