Motoryzacja

Zakończył się remont ulicy osiedlowej przy targowisku na os. Dobrzec

2021-05-08 08:00:00 red.

Droga osiedlowa przebiegająca przy targowisku „Dobrzec” na terenie osiedla Dobrzec zyskała nowe życie. Prace remontowe zostały zakończone.

UM Kalisz
UM Kalisz

Droga osiedlowa biegnąca od dobrzeckiego targowiska do skrzyżowania z ulicą Wyszyńskiego była w opłakanym stanie, ale doczekała się gruntownej modernizacji. Remont ruszył w listopadzie 2020 roku, a zakończył się w maju br.

Nowa jezdnia ma nawierzchnię z betonu asfaltowego, a nowe miejsca postojowe i chodniki nawierzchnię z betonowych płyt. Uzupełniona została także kanalizacja deszczowa. Inwestycję zrealizowane zostały w ramach Programu Budowy i Przebudowy Dróg Osiedlowych, przy dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zadanie realizowała firma ITERBUD Bartosz Kosecki z Kalisza. Remont drogi Miasto Kalisz przeprowadziło we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową Dobrzec. Wkład samorządu w inwestycję wyniósł 552 tysiące złotych z czego 305 tysięcy stanowiło dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ