Edukacja

Zakończono rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 6

2020-09-15 15:24:40 red za UM Kalisz/Katarzyna Ciupek

Ukończono zadanie obejmujące rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Chełmskiej 12-18 i rozbiórkę budynku mieszkalnego przy ul. Chełmskiej 10 wraz z przeniesieniem istniejącego placu zabaw. Prace zrealizowała firma Zakład Budowlany Stanisław Patyna Spółka Komandytowa z siedzibą w Kaliszu za łączną kwotę 1.630.659,61 zł brutto.

fot. Magdalena Bartnik
fot. Magdalena Bartnik

W ramach inwestycji, budynek szkoły zyskał nowe skrzydło, a w nim pomieszczenia:

  • na parterze - pokój nauczycielski, toaletę dla osób niepełnosprawnych, bibliotekę, szatnię, salę lekcyjną,
  • na piętrze - pracownię chemiczną, dwa zaplecza sal lekcyjnych, toaletę nauczycieli, dwie sale lekcyjne.

Wyremontowane zostały toalety chłopców i dziewcząt na parterze i na piętrze budynku.

Dzięki rozbudowie szkoła zyskała dodatkowe 334,6 m2 powierzchni użytkowej.

Ponadto dostosowano cały budynek do wymogów przeciwpożarowych. W ramach zadania dokonano również rozbiórki starego budynku mieszkalnego na terenie szkoły i przeniesiono plac zabaw.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ