Zakończenie TravelShops Ligi Kaliskiej

2019-06-26 08:41:00 KALPNS/Paweł Olek

Inauguracyjny sezon TravelShops Ligi Kaliskiej przeszedł w minioną sobotę do historii. 10 drużyn, które od połowy kwietnia występowały w rozgrywkach, odebrało puchary, dyplomy i medale.

fot. KALPNS/Paweł Olek
fot. KALPNS/Paweł Olek

Rozpoczęło się od zaległego spotkania z 7. kolejki, w którym MeyerTool zmierzył się z Weekendowymi Kopaczami. Wyrównane spotkanie otworzył Michał Ciesielczyk, ale wkrótce wyrównał Robert Dziekoński. Tuż przed ostatnim gwizdkiem pierwszej połowy Czerwono-Białych na ponowne prowadzenie wyprowadził Adam Pawlaczyk. Po zmianie stron Kopacze przystąpili do ataku – i gdy już wydawało się że piłka zmierza do siatki – ręką z linii bramkowej wybił ją Wojciech Szymczak. Oznaczało to rzut karny i bezpośrednią czerwoną kartkę dla tego zawodnika. Ale Dominik Jezierski przeniósł piłkę ponad bramką – a Weekendowi nie wykorzystali gry w pięciominutowej przewadze liczebnej. Zaraz po jej zakończeniu Mariusz Rosiak i Łukasz Głąb ustalili wynik spotkania na 4:1 dla MeyerToola.

Po 15 minutach przerwy Meyer rozegrał drugie tego dnia spotkanie – tym razem z drużyną Smart Logistik. Znów zaczęło się wyrównanie – Smart nawet uzyskał prowadzenie dzięki goliw Denisa Kiseolara. Po rzucie wolnym pośrednim sprzed bramki wyrównał Mariusz Rosiak. W drugiej części spotkania dało się odczuć, że ekipa rodem z Ukrainy gra bez zawodników rezerwowych. Wprawdzie początkowo kilkoma fantastycznymi interwencjami popisał się bramkarz Smarta – Mykhailo Prukhnitskiy – ale z biegiem spotkania musiał uznać wyższość rywali, a do jego siatki trafiali Jacek Rosadziński oraz trzykrotnie Przemysław Owczarek. Zawodnik ten tym samym zapewnił sobie tytuł wicekróla strzelców całego sezonu ligowego.

Również drugie spotkanie rozegrali Weekendowi Kopacze. Porażka z MeyerToolem podcięła im skrzydła i nie zdołali pokonać zdziesiątkowanej kadrowo Drużyny A. Cztery trafienia Dominika Jezierskiego to zbyt mało. Nieoczekiwanym skutecznym łowcą dla Niebiesko-Białych okazał się zwykle ich nominalny bramkarz – Sebastian Jagodziński. Strzelił 3 gole, swoje dołożyli też m.in. Marcin Sipka i Krzysztof Baczyński, a Drużyna A dzięki zwycięstwu zapewniła sobie 8. pozycję na koniec rozgrywek.

Przed meczem AZP Poster Kalisz z FC Szczypiorno oba zespoły znały już swoje końcowe pozycje w ligowej tabeli. Szczególnie było to widoczne w grze Czarnych Koszul, którym wyraźnie brakowało zadziorności. Dobrze wykorzystało to trio ze Szczypiorna – Michał Śmieja (4), Grzegorz Rybarczyk (2) i Patryk Figiel zaliczyli trafienia dla Bordowych. Dla AZP trafiał Adam Zieliński (3 razy), Mateusz Adamek, Witold Kaźmierczak i Mikołaj Włodarz. Mecz mógl zakończyć się remisem, ale rzut karny Adama Zielińskiego fantastycznie obronił Krzysztof Krzysztofczyk.

Efekt Podzborów musiał wpierw pokonać Wild Boyz, a później czekać na wynik spotkania Auto-Foxa z Kanonierami GUF. Ekipa z Podzborowa zrobiła swoje i ograła rywali 12:4, a dzięki 4 golom tytuł Króla Strzelców ligi zapewnił sobie Paweł Lisiecki – z imponującym dorobkiem 23 goli w 8 spotkaniach. Hattricka dołożył Miłosz Matuszewski, a dla Dzikich dwie bramki zdobył m.in. ich czołowy strzelec – Paweł Osiński.

Mecz Auto-Foxu z Kanonierami nie odbył się z uwagi na nie stawienie się tej drugiej ekipy, wobec czego Auto-Fox zdobywając 3 punkty dzięki walkowerowi 5:0 zapewnił sobie pierwszy, historyczny tytuł Mistrzów TravelShops Ligi Kaliskiej. Zamiast meczu z Kanonierami, Auto-Fox rozegrał towarzyską gierkę pokazową z udziałem kilku zawodników innych drużyn, oczekujących na rozdanie nagród.

Jako zwieńczenie rozgrywek nastąpiło wręczenie pucharów, dyplomów, medali i statuetek, ufundowanych przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

Wśród dyplomów znalazły się wyróżnienia:
- w klasyfikacji Fair Play za brak żółtych i czerwonych kartek dla AZP Poster Kalisz i Efektu Podzborów
- w klasyfikacji dla Najstarszego Zawodnika Ligi dla Przemysława Schrotera z MeyerTool Kalisz
- w klasyfikacji dla Najmłodszego Zawodnika Ligi dla Michała Andrzejaka z Weekendowych Kopaczy

Statuetki powędrowały odpowiednio do:
- Pawła Lisieckiego z Efektu Podzborów jako Króla Strzelców (23 gole)
- Dawida Dobrasiaka z Auto-Foxu jako Najlepszego Bramkarza
- Pawła Lisieckiego z Efektu Podzborów jako MVP Sezonu

Wreszcie nastąpiło wręczenie dyplomów, medali i pucharów dla drużyn za zajęte miejsca w lidze. Wręczenia dokonał przedstawiciel biura podróży TravelShops, wspierającego działalność ligi – Pan Mieczysław Osiński. Towarzyszyli mu członkowie zarządu stowarzyszenia Kaliska Amatorska Liga Piłki Nożnej Sześcioosobowej – Paweł Olek (Prezes), Marcin Rybarczyk (Sekretarz) i Wojciech Woźniak (Skarbnik).

W mowie podsumowującej Paweł Olek podziękował wszystkim zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach, osobom wspierającym organizację dnia meczowego, kibicom drużyn oraz wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia inauguracyjnego sezonu.

Sezon Wiosna 2019 TravelShops Ligi Kaliskiej został zakończony. A już jesienią kolejna edycja rozgrywek, podczas której Auto-Fox będzie bronił zdobytego tytułu – a pozostałe drużyny będą chciały odebrać złoto mistrzom"

Końcowa tabela TravelShops Ligi Kaliskiej:

Poz. Drużyna Mecze Punkty Gole + Gole - G +/-
1 Auto-Fox 9 24 35 16 19
2 Efekt Podzborów 9 22 69 30 39
3 MeyerTool Kalisz 9 19 60 26 34
4 AZP Poster Kalisz 9 15 32 38 -6
5 Weekendowi Kopacze 9 10 34 31 3
6 Wild Boyz 9 10 29 44 -15
7 Kanonierzy GUF Kalisz 9 9 25 44 -19
8 Drużyna A 9 9 34 46 -12
9 Smart Logistik 9 9 26 35 -9
10 FC Szczypiorno 9 6 31 65 -34

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ