Edukacja

Zajęcia praktyczne dla studentów z klubem krótkofalarskim

2022-05-28 12:30:00 UM Kalisz

Klub krótkofalowców SP3KQV działa w Akademii Kaliskiej jako Koło Naukowe. Działalność nie ogranicza się tylko do krótkofalarstwa.

Foto: Bogdan Szkudlarek
Foto: Bogdan Szkudlarek

24 maja w ramach działalności Koła Naukowego Akademii Kaliskiej i współpracy z ENERGA-Operator SA Oddział w Kaliszu, na terenie Oddziału, przy al. Wojska Polskiego 35 w Kaliszu zorganizowano zajęcia praktyczne ze studentami Wydziału Politechnicznego Akademii Kaliskiej w Kaliszu.

Tematem spotkania była prezentacja urządzeń zabezpieczeń linii średnich (SN) i wysokich (WN) napięć, stosowanych w ENERGA-Operator SA Oddział w Kaliszu. W ramach zajęć pracownicy ENERGA-Operator SA przekazali przyszłym inżynierom podstawowe informacje na temat praktycznych rozwiązań technicznych w powyższym zakresie. Zajęcia odbyły się dzięki uprzejmości Magdaleny Kit-Krawczyk, dyrektor Oddziału ENERGA-Operator SA w Kaliszu oraz prowadzącym zajęcia praktyczne Grzegorza Kasprzaka i Jerzego Krawczyka.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować