Sport

Zagrali dla Marceliny! [zdjęcia]

2020-08-11 12:00:00 KALPNS

W niedzielę, 9 sierpnia 2020 roku na Majkowskim Wembley zagrały ze sobą drużyny Klubu Rugby Husaria Kalisz i reprezentacja zawodników stowarzyszenia Kaliska Amatorska Liga Piłki Nożnej Sześcioosobowej. Rywalizacji sportowej przyświecał szczytny cel charytatywny - zbiórka funduszy na operację dla Marceliny Lewickiej. Do tej zbiórki nieustannie zachęcamy i prosimy o wsparcie pod linkiem: https://www.siepomaga.pl/walka-marceliny

fot. Paweł Olek
fot. Paweł Olek

W upalnych okolicznościach przyrody rywalizowano w formie 4 kwart po 10 minut - pierwsza i trzecia to piłka nożna sześcioosobowa, druga i czwarta to rugby touch. Na boisku padł wynik 16:10, ale nie wynik był tutaj najważniejszy. Najważniejsze by nasze działanie choć trochę przybliżyło Marcelinę do celu jakim będzie operacja i wyzdrowienie. Po meczu rozegrano jeszcze konkurs rzutów karnych, kopanych z podwyższenia piłką do rugby między słupy.

Zgodnie z oczekiwaniami piłkarskie części gry zdominowali zawodnicy KALPNS. Na uwagę zasługują tu choćby znakomity rajd przez całe boisko Dariusza Kasprzaka, udana współpraca dwójki rodem z Weekendowych Kopaczy - Filipa Jesiołowskiego i Tomasza Andrzejaka, skuteczne interwencje głową w obronie pomysłodawcy całego meczu - Roberta Chudziaka, czy dowód udanej współpracy prezesa stowarzyszenia z sekretarzem - po podaniu Pawła Olka Marcin Rybarczyk zdobył gola piętką. Nie zabrakło jednak dobrych akcentów także po stronie rugbystów - jak choćby efektowny rajd zakończony bramką Błażeja Kurpana. Ach i ta cieszynka po tejże bramce duetu Błażej Kurpan - Szczepan Zentel.

Zmagania rugbowe były bardzo wyrównane - wśród Husarii dominowała młodość i szybkość akcji w wykonaniu choćby Mateusza Wieczorka czy Dominika Łyskawki, ale i przyłożyć punkty potrafili Szczepan Zentel czy Marcin Nastawski. Wśród piłkarzy najaktywniejsi byli niedawni zawodnicy Husarii - bracia Jakub oraz Mikołaj Chudziakowie. Czarnym koniem imprezy w drużynie KALPNS okazał się Janusz Jóźwiak, który grał jakby miał za sobą kilkadziesiąt lat doświadczenia z jajowatą piłką.

W konkursie kopów między słupy obie drużyny pokazały wysokie umiejętności. Husaria pokazała, że rady trenera nie poszły na marne, a w szeregach KALPNS brylowali - jak sama nazwa wskazuje - Weekendowi Kopacze: Filip Jesiołowski oraz bracia Michał i Tomasz Andrzejakowie.

W drużynie Husarii oprócz seniorów oraz zawodników grup młodzieżowych wystąpiła także do niedawna grająca w Black Roses Posnania, a sercem zawsze przy Husarii - Kinga Kurpan.

Skład reprezentacji KALPNS: Robert Chudziak (c), Paweł Olek, Tomasz Andrzejak, Michał Andrzejak, Filip Jesiołowski, Marcin Rybarczyk, Damian Kaczmarek, Daniel Kaczmarek, Jakub Chudziak, Mikołaj Chudziak, Janusz Jóźwiak, Dariusz Kasprzak.

Skład KR Husaria Kalisz: Szczepan Zentel (c), Marcin Nastawski, Błażej Kurpan, Kinga Kurpan, Mateusz Kłosiński, Arkadiusz Stach, Łukasz Kaczmarek, Karol Gałkowski, Dominik Łyskawka, Mateusz Wieczorek, Mikołaj Kęszycki, Bartosz Machowicz.

- Marcelina oraz jej rodzeństwo uczestniczyli w treningach w naszym klubie do czasu gdy uniemożliwiła im to choroba. Jednak cały czas regularnie widuję Marcelinę na trybunach gdy ogląda treningi swoich kolegów z grup młodzieżowych, a jej mama aktywnie pomaga w klubie w organizacji różnych wydarzeń. Przykro patrzeć jak choroba odbiera siły młodej, wesołej i energicznej osobie. To była wielka przyjemność uczestniczyć w meczu charytatywnym dla Marceliny i jestem szczęśliwy, że pomimo upału dołączyło do nas wiele osób i wszyscy się świetnie bawili, a przy okazji udało się zebrać środki, które choć w niewielkim stopniu wspomogą rodzinę Marceliny w walce o jej zdrowie. Zachęcamy gorąco do wsparcia Marceliny i całej rodziny Lewickich - powiedział grający trener drużyny Husarii Kalisz - Szczepan Zentel.

Ogromny upał nie zniechęcił nas do sportowego wysiłku, gdyż wiedzieliśmy że robimy to w szczytnym celu. Na pomysł rozegrania meczu wpadł Robert Chudziak, były zawodnik Husarii a obecnie gracz jednej z drużyn ligi piłki nożnej. Chcąc propagować zdrowy styl życia i sport - a mogąc przede wszystkim pomóc Marcelinie - jako stowarzyszenie amatorskiej piłki nożnej we współpracy z rugbystami z Husarii postanowiliśmy działać. Cieszymy się, że udało się zebrać fundusze do puszki w czasie meczu - ale najważniejsze by jak najwięcej osób dowiedziało się poprzez nasze i nie tylko nasze działania o Marcelinie i jej walce i wsparło ją, dając nadzieję na zdrową przyszłość - powiedział prezes stowarzyszenia Kaliska Amatorska Liga Piłki Nożnej Sześcioosobowej, a w przeszłości również zawodnik kaliskiej Husarii - Paweł Olek.

https://www.siepomaga.pl/walka-marceliny

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ