Społeczne

Zagłosuj na najlepszy film o zawodzie rzemieślniczym! Zobacz jakie wideo przygotowali kaliscy uczniowie

2023-03-22 16:00:00 red.

Zawody rzemieślnicze, szkoły branżowe cieszą się dziś sporym zainteresowaniem. Jak dzisiaj wygląda praca rzemieślnika? Jak się zmieniła? Czy warto wybrać właśnie tę ścieżkę zawodową? Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych ogłosił konkurs na nakręcenie filmu o zawodzie rzemieślniczym w Kaliszu lub regionie. Dziś rusza głosowanie na najlepsze wideo nadesłane przez uczniów!

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne
Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych ogłosił w lutym br. konkurs "Rzemiosło XXI wieku w okolicach Kalisza" skierowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z Kalisza i regionu. Wśród zawodów znalazł się m.in. fryzjer, cukiernik, piekarz, fotograf, elektryk, kominiarz, kelner, murarz, kucharz.
 
Aby wziąć udział w konkursie wystarczyło nakręcić 2-minutowy film o wybranym z listy zawodzie rzemieślniczym i dostarczyć go do siedziby cechu. Chodziło o pokazanie w ciekawy sposób zawodu rzemieślnika w XXI wieku. 
 
Do konkursu zgłoszonych zostało 8 filmów. Udział biorą uczniowie w wieku od 12 do 15 lat ze szkół m.in. Szkoła podstawowa im. Józefa Piłsudskiego Kalisz, Publiczna szkoła podstawowa SPSK im. bł. ks. Józefa Kurzawy, Czempisz, Szkoła podstawowa nr 22 im. J. Piłsudskiego, Kalisz, Szkoła podstawowa nr 3 im. Juliusza Słowackiego, Kalisz, Szkoła podstawowa im. Św. Jana Pawła II, Koźminek, Szkoła podstawowa im. Jana Pawła II, Moskurnia, Szkoła podstawowa nr 13, Kalisz, Szkoła podstawowa im. Marii Konopnickiej, Godziesze Wielkie.  22 marca ruszyło głosowanie na najlepszy film. Filmy konkursowe obejrzycie na stronie https://cech-kalisz.pl/konkurs/
 
Głos na wybrane wideo oddajecie klikając przycisk GŁOSUJ.
 
 
 
Głosowanie na poszczególne prace konkursowe odbywa się od 22.03. 2023 r. do 11.04.2023 r. do godziny 23:59.

 

Do wygrania są laptop, smartphone oraz smartwatch. Zachęcamy do oglądania i głosowania!

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować